Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: 25-lecie „Pałacu”

LSK: 25-lecie „Pałacu”

Mistrzynie Niemiec, SC Drezno, będą gwiazdami turnieju, który ma uświetnić 25-lecie Klubu Sportowego „Pałac”. Ale jszcze większą atrakcją będzie chyba jednak spotkanie zawodniczek, które tworzyły historię bydgoskiego klubu.

Złote medalistki z 1993 roku, m.in. Dorota Rucka, Agata Kiełtucka, Dorota Nowosielska, Jolanta Kamińska, siatkarki, które wywalczyły awans do II ligi w 1986 roku: Bożena Chodkiewicz, Róża Donderowicz-Adamska czy Dorota Ilecka, trenerzy mający swój udział w sukcesach, jak Jerzy Skrobecki, Leszek Piasecki czy Jerzy Komorowski. Wszyscy oni otrzymali zaproszenia na specjalne spotkanie, które odbędzie się w sobotni wieczór.

Jednak zaproszenie do hali „Łuczniczka”, gdzie odbędzie się przez dwa dni międzynarodowy turniej z udziałem SC Drezno, beniaminka LSK – MMKS-u Dąbrowa Górnicza oraz Stali Mielec, kierujemy na prośbę klubu do wszystkich zawodniczek, które w KS Pałac trenowały i grały.Pomysł, jak uczcić 25-lecie klubu jest świetny i jego pomysłodawcą jest Waldek Sagan, człowiek, który ten klub stworzył przed laty wspólnie ze swoimi kolegami m.in. Henrykiem Borowskim – mówi prezes Edwin Warczak. – To impreza dla tych wszystkich, którzy czują się pałacową rodziną.

Chcieliśmy zaprosić, jak najwięcej zawodniczek, które reprezentowały nasz klub – dodaje wiceprezes Sagan. – Wiemy już, że sporo z nich pozmieniało swoje plany, by móc przyjechać do Bydgoszczy, bo przecież oprócz wychowanek grały u nas też siatkarki kontraktowane na sezon lub dwa. Zapraszamy wszystkich, w tym, oczywiście kibiców, którzy identyfikują się z naszym klubem.

Wszystko o klubie

Oprócz okazji do spotkania zawodniczek czy trenerów, porozmawiania z nimi, zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć (część przyjedzie na popołudniowe mecze), organizatorzy turnieju i obchodów 25-lecia KS Pałac przygotowali także dodatkowe atrakcje. Będzie możliwość kupienia za symboliczną cenę m.in. specjalnego wydawnictwa przygotowanego przy współpracy z firmą „Sport Support”.

Będzie to kompendium wiedzy o klubie, jego sukcesach i ich twórcach – mówi szef firmy Maciej Łopatto. – Będą znaczki klubowe, gadżety i inne pamiątki. Organizujemy także przy pomocy klubu na popołudnie wystawę najważniejszych trofeów, reprodukcji zdjęć z historii.

Najważniejsza informacja jest również taka, że wstęp na turniej do hali Łuczniczka będzie przez te dwa dni bezpłatny. Warto więc poświęcić trochę czasu i spędzić go na święcie siatkówki.

Program turnieju:

- Sobota, 06.10.2007 r.:
10.00 GCB Centrostal Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza
12.00 Dresdner SC - Stal Mielec
16.30 Stal Mielec - MKS Dąbrowa Górnicza
18.30 otwarcie turnieju
      GCB Centrostal - Dresdner SC
- Niedziela, 07.10.2007 r.:
10.00 Dresdner SC - MKS Dąbrowa Górnicza
12.00 GCB Centrostal Bydgoszcz - Stal Mielec
      zakończenie turnieju

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved