Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bogdan Serwiński: Jestem optymistą

Bogdan Serwiński: Jestem optymistą

- Najlepszym rozwiązaniem byłby awans do igrzysk olimpijskich z Pucharu Świata, a potem moglibyśmy spokojnie grać LSK - mówi trener Muszynianki-Fakro Muszyna, Bogdan Serwiński. - Jestem optymistą i wierzę, że do tego dojdzie.

Gdyby jednak tak się nie stało, to zdaniem szkoleniowca Muszynianki zrobi się problem, a Liga Siatkówki Kobiet może przerodzić się w zawody kadłubkowe.

Międzynarodowy kalendarz nie może tak wyglądać jak obecnie – powiedział Bogdan Serwiński. – W 2006 roku mówiło się, że jest trudno, ale wyjątkowo. W tym sezonie jest jeszcze trudniej. Trzeba wyraźnie oddzielić kalendarz reprezentacyjny od klubowego inaczej stale będziemy mieli problemy. Dochodzi do tego, że kluby mają zawodniczki do dyspozycji przez pięć miesięcy w roku. Z tego też powodu mają prawo mieć uzasadnione pretensje.Rozgrywki LSK rozpoczną się po Pucharze Świata, który będzie pierwszą kwalifikacją olimpijską. Awansują trzy czołowe zespoły. W styczniu rozegranych zostanie pięć turniejów kontynentalnych. – Można wyobrazić sobie taką sytuację, że z Pucharu Świata awansują Brazylia, USA i Kuba – mówi trener Muszynianki. – Do europejskiej eliminacji w Halle wchodzą Rosjanki, Włoszki, Serbki, Polki i Niemki. Do tego dojdą bardzo silne drużyny Holandii czy Turcji. Turniej będzie trudniejszy niż mistrzostwa Europy. Oczywiście naszej reprezentacji i jej trenerowi trzeba pomóc. Sukces jest potrzebny wszystkim.

Wczoraj Muszynianka-Fakro pokonała w stolicy Słowacji reprezentację Bratysławy 3:2. Były mistrz kraju jest w drodze do San Remo, gdzie zagra w turnieju z udziałem sześciu drużyn m.in. Volero Zurych i RC Cannes.

W klubie mamy teraz radosną chwilę – mówi Bogdan Serwiński. – Po raz pierwszy w sezonie wszystkie zawodniczki są razem.” Kadra Muszynianki-Fakro Muszyna: Izabela Bełcik, Agnieszka Śrutowska (rozgrywające), Kamila Frątczak, Gabriela Wojtowicz (atakujące), Dorota Pykosz, Marlena Mieszała, Sylwia Pycia (środkowe), Joanna Mirek, Agata Karczmarzewska, Aleksandra Przybysz (przyjmujące), Mariola Zenik (libero).

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved