Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Trener Stali Mielec szuka zawodniczek na Ukrainie

Siatkarki Stali Mielec pierwszy ligowy mecz miały rozegrać za 10 dni w Bielsku-Białej. Wszystko jednak wskazuje na to, że inauguracja sezonu nastąpi nie za 10, ale za ponad 60 dni, a pierwsza kolejka rozegrana zostanie 2 grudnia.

Ale kluby były na takie rozwiązanie przygotowane, bowiem układając terminarz nowego sezonu sugerowano, że jeśli reprezentacja Polski zagra w Pucharze Świata, który rozegrany zostanie pod koniec listopada w Japonii, to liga wystartuje później.

Przepustkę do udziału w Pucharze Świata dawało zajęcie dwóch pierwszych miejsc w mistrzostwach Europy. Polki jednak były czwarte i wydawało się, że rozgrywki LSK zainaugurowane zostaną 13 października. Tymczasem Polki otrzymały od organizatorów PŚ „dziką kartkę” i na ten prestiżowy turniej pojadą. Ta decyzja jest – przyznajmy – na rękę mieleckiej Stali. Po pierwsze zespół nie gra jeszcze na tyle dobrze, by walczyć o punkty, po drugie boryka się z kłopotami kadrowymi.Potrzebą chwili jest sprowadzenie do zespołu co najmniej jednej zawodniczki, bowiem pole manewru przy dokonywaniu zmian jest mocno zawężone. By w kolejnym sezonie nie drżeć o uniknięcie degradacji, trzeba po prostu wzmocnić drużynę.

Trener Roman Murdza nie zamierza kupować kota w worku. W okresie przygotowawczym zrezygnował już z kilku zawodniczek starających się o angaż z Stali. Szuka siatkarek, które byłyby faktycznym wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem składu. Być może na jednym z najbliższych treningów mieleckiej drużyny pojawią się siatkarki z Ukrainy. Jedną z nich może być Zoriana Pilipiuk, która w mieleckim zespole grała w minionym sezonie.

Rynek w Polsce jest już praktycznie „przebrany”, dlatego jedynym ratunkiem jest szukać zawodniczek za granicą. Nie tylko na Ukrainie, ale także w Serbii i na Słowacji. W tej jednak chwili najkonkretniej jest rozpatrywany wariant ukraiński.

W najbliższy weekend mieleckie siatkarki miały pojechać na turniej do Dąbrowy Górniczej, ale plany musiały ulec zmianie, bowiem w Dąbrowie imprezę przyspieszono o dwa tygodnie i już się odbyła. W zamian za to nasze dziewczęta wyjadą do Bydgoszczy, gdzie uczestniczyć będą w międzynarodowym turnieju z okazji 25-lecia Klubu Sportowego Pałac Bydgoszcz.

Oprócz mielczanek zagrają w nim: MMKS Dąbrowa Górnicza, Centrostal Fokus Park Bydgoszcz oraz niemiecki S.C. Dresden. Kolejne turnieje i sparingi są właśnie dogrywane. Bardzo też prawdopodobne, że Polski Związek Piłki Siatkowej zorganizuje w październiku i listopadzie rozgrywki Pucharu Polski, by wypełnić lukę pozostałą w oczekiwaniu na sezon ligowy.

* Autorem tekstu jest Piotr Szpak

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved