Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PTPS Farmutil: Liga tuż – tuż

PTPS Farmutil: Liga tuż – tuż

Liga Siatkówki Kobiet rusza już za dwa tygodnie. Jednak trenerowi Farmutilu, Jerzemu Matlakowi, jak sam przyznaje: "przydałyby się przynajmniej trzy, a jeszcze lepiej z cztery tygodnie pracy, aby być w pełni przygotowanym do sezonu".

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet nie zdołała wejść do finału ME. Ba – wbrew wielu zapowiedziom – nie zdołała zdobyć żadnego medalu. Jednak już pierwszy fakt wpływa na to, że rozgrywki LSK rozpoczną się 13 października, a więc za niecałe dwa tygodnie.

W przypadku wejścia naszej narodowej reprezentacji do finału Mistrzostw Europy rozgrywki ligowe rozpoczęłyby się dopiero w grudniu. Z uwagi jednak, że nasze panie zakończyły europejską batalię poza finałem, Liga Siatkówki Kobiet rozpoczyna rywalizację już 13 października.Zważywszy kłopoty zdrowotne i kadrowe PTPS Farmutil, taki termin inauguracji nie jest zbyt dobry.

Może przydałyby się jeszcze trzy, może cztery tygodnie by być w pełni przygotowany, przede wszystkim pod względem zdrowotnym – mówi pilski szkoleniowiec, Jerzy Matlak.

I trudno się z trenerem Farmutilu nie zgodzić. Nadal rehabilitacje po skręceniu stawu skokowego przechodzi Dominika Sieradzan, z kolei powrót nawet do treningów Iriny Starzyńskiej jest jak na razie wykluczony.

Niepewna jest także sprawa pozyskania Słowaczki Bikscackiej, która wprawdzie podpisała wstępną umowę z Farmutilem, ale menedżerowie z Turcji weszli z nią w podobny układ i nie wiadomo gdzie ostatecznie zagra ta siatkarka.

Nie wiadomo też kto przejmie schedę po wiceprezesie Radosławie Ciemiędze. Jak wiadomo ten niezwykle zasłużony dla pilskiej siatkówki działacz oficjalnie postanowił zrezygnować z funkcji etatowego pracownika klubu. Trwają spekulacje na temat objęcia po nim stanowiska – teraz prawdopodobnie dyrektora klubu. Jak zdążyliśmy się dowiedzieć największe szanse ma były już dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica – Krzysztof Muchewicz.

Pilskie siatkarki sezon zainaugurują w sobotę 13 października spotkaniem z AZS Białystok, z kolei w środę 17 października nasze panie zagrają w Kaliszu.

Zanim to nastąpi Farmutil w najbliższy weekend weźmie udział w tradycyjnym już turnieju Szamotuły CUP. W piątek pierwszy mecz nasze siatkarki zagrają z Wniarami.

* Autorem tekstu jest Mariusz Markowski

źródło: Tygodnik Nowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved