Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Poznańskie siatkarki przed sezonem

LSK: Poznańskie siatkarki przed sezonem

- Jestem zadowolony ze składu jaki udało nam się skompletować, choć niestety nie wszystkie zawodniczki np. Strządała i Ciaszkiewicz, które chcieliśmy mieć u siebie, udało nam się pozyskać - mówi trener AZS AWF Poznań Wojciech Lalek.

Podpisały kontrakty z klubami bogatszymi. Mamy zespół silniejszy niż przed rokiem choć o jego możliwościach przekonamy w praktyce. Liga Siatkówki Kobiet będzie na pewno silniejsza niż przed rokiem – mówi trener Lalek.

Rozgrywki rozpoczną się po Pucharze Świata, do którego Polska otrzymała „dziką kartę.” – Dopóki jest szansa walki o awans olimpijski, to trzeba ją wykorzystać – powiedział trener poznańskiego zespołu. – Gra w Pekinie będzie korzystna dla całej polskiej siatkówki i co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Natomiast jest teraz wiele niewiadomych co do terminarza rozgrywek. Co np. kluby otrzymają w zamian za przerwę na Puchar Świata. Czy w tym czasie np. będą zawody o Puchar Polski.Jak podkreślił Wojciech Lalek niektóre kluby przygotowywały się do sezonu „na wariant bez Pucharu Świata.” – Co się np. stanie gdy Polska nie uzyska kwalifikacji olimpijskiej w Japonii – pyta poznański szkoelniowiec. – W styczniu czeka turniej kontynentalny. Ledwie zaczniemy rozgrywki, a trzeba będzie je znowu przerwać na kolejne przygotowania. Żeby nie stały się one jakieś szczątkowe co może odbić się na zainteresowaniu sponsorów. W dodatku niektóre zespoły będą grały w europejskich pucharach.

Od piątku do niedzieli AZS AWF Poznań zagra w tradycyjnym turnieju w Szamotułach, gdzie na zakończenie Winiary Kalisz i Aluprof Bielsko-Biała spotkają się w meczu o Superpuchar. Czwartym uczestnikiem będzie Farmutil Piła.

Kadra AZS AWF Poznań: Irina Archangielska, Justyna Ordak, Małgorzata Cieśla, Paulina Gomułka, Anna Szydełko, Karolina Wiśniewska, Jana Magatova, Joanna Frąckowiak, Aleksandra Kruk, Emilia Reimus, Kinga Zielińska, Katarzyna Styskal, Marta Salamon i Natalia Narożna.

Dwie ostatnie zawodniczki są jeszcze młode i uczą się dopiero siatkarskiego fachu. Na pewno mają sporo możliwości – powiedział Wojciech Lalek.

Siatkarki z Poznania mają już nową halę, która może pomieścić 1200 osób. – Poprzednia trochę odstawała od rangi rozgrywek w kraju dwukrotnych mistrzyń Europy – mówi Wojciech Lalek. – Obecna prezentuje się bardzo okazale. Nie jest jeszcze rozstrzygnięta nazwa klubu pod którą będzie grać zespół w LSK.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved