Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Wypowiedzi po meczu w Rzeszowie

PLS: Wypowiedzi po meczu w Rzeszowie

- Wspaniała publiczność i kibice - powiedział po meczu Aleksandar Mitrović. W rzeczy samej, publiczność stworzyła niepowtarzalną atmosferę i była dodatkowym wsparciem dla drużyny z Rzeszowa.

Bartosz Kurek (Kędzierzyn Koźle): Ciężko się dzisiaj grało… popełnialiśmy dużo błędów. Jesteśmy jeszcze młodym i mniej doświadczonym zespołem. Chcielibyśmy w obecnym sezonie poprawić wynik z roku ubiegłego.

Aleksandar Mitrović (Rzeszów): Było w miarę dobrze. To jest dopiero początek sezonu, pierwszy mecz dla obu drużyn w lidze. Z minuty na minutę, z seta na set graliśmy coraz lepiej. Uważam, że każdy z nas, w kolejnych meczach będzie grał na wyższym poziomie. Wspaniała publiczność, wspaniali kibice. Było bardzo miło rozgrywać mecz przy takiej publiczności.

Piotr Gabrych (Rzeszów): Nie było tak łatwo, jak wynik to pokazuje. Liczyliśmy jednak, że Kędzierzyn bardziej się postawi. Naszym największym atutem w dzisiejszym meczu była chyba gra zespołowa, silny „środek” oraz niezła zagrywka, którą odrzucaliśmy przeciwników od siatki, dzięki czemu rywale nie mogli dobrze wyprowadzić akcji. Podobnie, Kędzierzyn nieźle serwował, co sprawiało nam sporo problemów. Cały czas zespół się zgrywa. Pracujemy ze sobą dwa miesiące i ten czas kiedy wspólnie gramy musi zaprocentować. Dzisiaj zagraliśmy średnio i stać nas na pewno na więcej. Z dzisiejszego meczu należy cieszy przede wszystkim wynik, bo grę na pewno musimy poprawić we wszystkich elementach: od przyjęcia po zagrywkę, czy obronę.

Łukasz Perłowski (Rzeszów): Zadowoleni jesteśmy przede wszystkim z wyniku, bo nasza gra nie była idealna. Wynik na pewno nie odzwierciedla przebiegu meczu. Ja do swojej gry mogę też mieć pretensje. Mieliśmy takie momenty w meczu, że seriami traciliśmy punkty, ale na szczęście udało nam się wygrać mecz. Zaczynamy teraz myśleć o kolejnym meczu, aby przygotować się do niego maksymalnie dobrze i odnieść zwycięstwo. Jesteśmy nowym zespołem i chyba jeszcze żadnego meczu nie zagraliśmy na 100%, włącznie z dzisiejszym, który w naszym wykonaniu wyszedł średnio.

Marcin Nowak (Kędzierzyn Koźle): Gratuluje Rzeszowowi zwycięstwa. Na obu drużynach spoczywało duży ciężar związany z inauguracją rozgrywek. Wygrał zespół bardziej doświadczony. Patrzyli jak popełnialiśmy błędy i to właściwie wystarczyło, aby pokonać nas 3:0. Graliśmy słabo w przyjęciu, przez co mogliśmy atakować tylko skrzydłami, a tam już czekało dwóch-trzech przeciwników.

Tomasz Józefacki (Rzeszów): Cieszy zwycięstwo, ale nasza gra nie była idealna. Turnieje, sparingi to nie to samo co liga. Nie pokazaliśmy tego, co potrafimy. Przed dzisiejszym spotkaniem byliśmy troszeczkę spięci. Bardzo ważne było to, że w drugim secie, kiedy Kędzierzyn prowadził kilkoma punktami, potrafiliśmy odwrócić jego losy. Cieszy też dobra zagrywka, która pozwoliła nam dosyć dobrze grać blokiem i w obronie. To było bardzo ważne zwycięstwo, możemy patrzeć optymistycznie w sezon.