Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nadzieja polskiej siatkówki w Impel Gwardii

Nadzieja polskiej siatkówki w Impel Gwardii

fot. archiwum

Jedna z najzdolniejszych siatkarek młodego pokolenia, wielokrotna medalistka w grupach młodzieżowych, znajdująca się w kręgu zainteresowania trenera reprezentacji seniorek, Zuzanna Efimienko w najbliższym sezonie będzie walczyć o LSK z Impel Gwardią Wrocław.

Zuzanna Efimienko jest obecnie uczennicą SMS Sosnowiec i zawodniczką Gwardii Wrocław. W sezonie 2007/2008 będzie grać nie tylko o „tradycyjne” laury grup młodzieżowych MP, ale zasili przede wszystkim zespół seniorski Impel Gwardia Wrocław.

 

To dla mnie spore wyróżnienie być w prawdziwej drużynie seniorskiej. Mam nadzieję, że wszyscy razem tu we Wrocławiu zapracujemy na awans do LSK. W tym sezonie chcę wiele się nauczyć od moich bardziej doświadczonych koleżanek i powalczyć o realizację celu sportowego, który odnosi się do siatkówki profesjonalnej a i w tej młodzieżowej chciałabym utrzymać wysoki poziom sportowy – powiedziała Zuzanna Efimienko. 

Nowa zawodniczka Impel Gwardii Wrocław mierzy 196cm i gra na pozycji środkowej bloku, razem z Aleksandrą Szafraniec będzie stanowić obok Eweliny Toborek i Katarzyny Mroczkowskiej o sile wrocławianek na środku siatki. W tym roku Efimienko została powołana do szerokiej kadry Marco Bonitty , spędzając całe wakacje na zgrupowaniach kadry A potwierdziła nieprzeciętne zdolności do gry w siatkówkę.

 

Zuzia to jedna z najbardziej utalentowanych siatkarek młodego pokolenia. W siatkówce profesjonalnej powinna już grać o wysokie cele. Dobrze się stało, że trafiła do naszej drużyny, w której ma się od kogo uczyć, taka sytuacja stwarza jej jednocześnie możliwości potwierdzenia nieprzeciętnych umiejętności w tej grze zespołowej – powiedział Rafał Błaszczyk , trener Impel Gwardia Wrocław.

 

Efimienko wraz z swym nowym zespołem Impel Gwardią Wrocław w dniach 28-30.09.2007 wzieła udział w 2. Międzynarodowym turnieju piłki siatkowej kobiet w Dippoldiswalde.

 

Zuzanna Efimienko
Ur. 08.08.1989r. w Lubaniu Śląskim
196cm wzrostu.
Kluby:
MKS Bielsko-Biała,
Gwardia Wrocław,
SMS.
Zdobyła szereg złotych
medali w różnych kategoriach
młodzieżowych.
Wielokrotna młodzieżowa
reprezentantka Polski .
Powołana do szerokiej grupy Marco Bonitty,
została  najmłodszą kadrowiczką
w sezonie 2007/2008

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved