Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Zwycięstwo Piasta Szczecin nad SMS-em Sosnowiec

I liga: Zwycięstwo Piasta Szczecin nad SMS-em Sosnowiec

Jeden z faworytow rozgrywek I ligi kobiet, szczeciński Piast, już dzisiaj, awansem, rozegrał wyjazdowy mecz 2. kolejki z SMS-em Sosnowiec. Przyjezdne wygrały 3:0.

W meczu pomiędzy SMS Sosnowiec a Piastem Szczecin zwycięstwo 3-0 odniosła drużyna gości. Wynik wprawdzie sugeruje łatwe zwycięstwo, lecz tak nie było.

Pierwszy i drugi set to wyraźna i zdecydowana przewaga zespołu gości, który nie pozwolił na zbyt wiele uczennicom z Sosnowca.

Trzecia partia meczu dostarczyła prawdziwych emocji. Nic nie zapowiadało, że gra toczyć się będzie na przewagi w tym secie. Bardzo dobra i ofiarna gra w ataku jak i bloku SMS Sosnowiec sprawiła wiele problemów drużynie gości. Gra punkt za punkt toczyła się do stanu 8-8, potem 13-13. Po błędach własnych SMS Piast objął prowadzenie 13-16. Trzypunktowa przewaga źle wpłynęła na drużynę ze Szczecina i sprawiła rozluźnienie. Joanna Wołosz doprowadza do wyrównania 17-17 i gra zaczęła nabierać rumieńców. Żadnej z drużyn nie udaję się uzyskać przewagi. Przy stanie 24-23 SMS ma piłkę setową której nie wykorzystał, następnie Piast miał piłkę meczową najpierw przy stanie 24-25, a potem przy stanie 28-29. Piłki te nie zostały jednak wykorzystane. Większe ogranie i obycie na ligowych parkietach spowodowało, że to Piast mógł cieszyć się z drugiego zwycięstwa w tym sezonie. Pierwszoplanowymi liderkami w drużynie ze Szczecina były: Anna Związek i Paulina Chojnacka .

SMS Sosnowiec – Piast Szczecin 3:0

(14:25; 21:25: 30:32)

Składy:

SMS : Magdalena Jagodzińska, Katarzyna Lisiecka, Monika Martałek, Joanna Wołosz, Sylwia Chmiel, Maja Tokarska, Angelika Bulbak (libero)

Piast : Anna Związek, Joanna Kuchczyńska (libero), Paulina Rolińska, Paulina Chojnacka, Małgorzata Plebanek, Katarzyna Ciesielska oraz Marlena Tworóg

Pomeczowe wypowiedzi:

Marek Mierzwiński (trener Piasta):

Wygrany pierwszy set spowodował, że męczyliśmy się w trzecim secie. Dziewczynom wydawało się, ze mecz wygra się sam, lecz po drugiej stronie siatki jest przeciwnik, który tak samo walczy. SMS Sosnowiec postawił nam trudne warunki, popsuliśmy dużo zagrywek i stąd nerwowość w naszych poczynaniach. O zwycięstwie w trzecim secie zadecydowało nasze większe doświadczenie. Jestem zadowolony z dwóch zwycięstw, choć to dopiero początek sezonu, większe wymagania postawią drużyny Gwardii Wrocław i Wisły Kraków. My nie boimy się nikogo i uważam, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym w tej lidze. Na pewno nikogo nie wolno lekceważyć o czym należy pamiętać mając na uwadze trzeci set dzisiejszego meczu. Dziewczyny miały świadomość, że grają z zupełnie innym zespołem niż w styczniu, zawodniczki SMS są mniej doświadczone. Chcielibyśmy uzyskać awans, czas pokaże jak ułożą się mecze, choć raz się wygrywa, a raz przegrywa.

Anna Związek (Piast):

Dziś zagrał dobrze cały zespół, ja cieszę się ze swojej dobrej gry, zagrałam to co mogłam Ciężko gra się z takimi drużynami które stawiają opór, są tam młode zawodniczki, lecz w końcówce trzeciego seta górę wzięło nasze doświadczenie. To jest początek sezonu, dopiero zgrywamy się i dopiero następne mecze pokażą na co nas stać. Sądzę, że uzyskamy upragniony awans na koniec sezonu i będziemy się z niego cieszyć.