Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Tie-break w Jaworznie na początek ligi

I liga: Tie-break w Jaworznie na początek ligi

W sobotni wieczór siatkarze MCKiS Energetyka zaserwowali swoim kibicom niemały dreszczowiec. Na brak emocji kibice nie mogli narzekać.

Pierwszy set to zdecydowana dominacja gospodarzy. Na środku dominują Skrzypiński i Tepling, na zagrywce szaleje Szopa. Gdy w ataku zaczyna drżeć ręka Szopie, a następnie Kordyszowi , przyjezdni zbliżają się do stanu 20:18. Gdy pojedynczym blokiem popisuje się mierzący 185 cm Nowak wszystko wraca do normy i jaworznianie gładko wygrywają seta.

W połowie następnego seta ożywieniem gry jest wejście Parkitnego, jednak w pewnym momencie i on zaczyna popełniać błędy i szybko przez własne błędy gospodarze oddają seta do 20.

Trzeci i czwarty set to gra nerwów po obu stronach siatki. Fantastyczną walką w polu popisywały się obie ekipy. W trzecim secie końcówkę lepiej zagrali gorzowianie (pomógł im w tym aut Szopy) w czwartym natomiast górą był MCKiS (dwa razy z rzędu sprytnie najpierw kiwa a później obija blok gorzowian Kostecki).

Mocne zbicia GTPSu zarówno ze skrzydeł, jak i środka dzielnie broni Andrzejewski. Gdy w IV secie na tablicy świetlnej pojawiają się wyniki 21:21, 22:22, 25:25, 26:26 kibiców cieszy końcowy sukces Energetyka.

Tie-break to już ciąg dalszy dobrej passy z końcówki poprzedniego seta gospodarzy. Twarda wymiana punkt za punkt trwała do stanu po 5, 7, 8, 9 i 10. As serwisowy Teplinga przy stanie 11:10 okazał się kluczem do końcowego sukcesu. Niesieni dopingiem kibiców energetycy nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa i po kiwce Nowaka wygrywają seta do 11.

MCKiS-Energetyk Jaworzno – GTPS Gorzów Wielkopolski 3:2

(25:18, 20:25, 27:29, 31:29, 15:11)

Składy:

MCKiS-Energetyk Jaworzno: Skrzypiński, Antosik, Szopa, Nowak, Tepling, Kordysz, Andrzejewski (libero) oraz Parkitny, Kaźmierski, Fijałek, Kostecki, Deszcz.

GTPS Gorzów Wielkopolski: Borczyński, Mróz, Grzesiowski, Kupisz, Gulczyński, Januszkiewicz, Maciejewicz (libero) oraz Śmigiel, Kamiński, Matusiak, Wołosz