Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Krakowska Wisła lepsza od SMS-u

I liga kobiet: Krakowska Wisła lepsza od SMS-u

fot. archiwum

W Sosnowcu siatkarki zainaugurowały nowy sezon I Ligi Kobiet. Nie była to jednak udana inauguracja dla uczennic z Sosnowca. W potyczce z krakowską Wisłą przegrały w stosunku 0:3.

Mecz stał na średnim poziomie, obie drużyny popełniały dużo błędów. Ale to Wiślaczki zrobiły ich mniej, co było kluczem do zwycięstwa.

 

Początek pierwszego seta to bardzo nerwowa gra obu drużyn. Siatkarki mylą się w zagrywce i w ataku. Przy stanie 6:3 dla Wisły boisko opuszcza Aneta Duda , a w jej miejsce wchodzi Katarzyna Lisiecka. Ta zmiana nie wpływa jednak na poprawę gry sosnowiczanek i trener Peć po autowym ataku Sylwii Chmiel bierze czas. Na nic się to nie zdaje, siatkarki Wisły wykorzystują błędy uczennic i wynik brzmi 14:9 dla nich. Mamy kolejny czas na żądanie trenera SMS. Już za chwilę po ataku Karoliny Kosek i błędzie rozegrania Joanny Wołosz , na tablicy widnieje 18:11 dla siatkarek z grodu Kraka. Od tego momentu uczennice zaczynają odrabiać straty za sprawą udanych zagrań rozgrywającej i dobrej gry Mai Tokarskiej . Przy stanie 24:21 dla swoich podopiecznych, trener Mazurek prosi o czas. Seta kończy atakiem z „krótkiej” Katarzyna Mróz . 

W drugiej odsłonie siatkarki z Krakowa zaznaczają swoją dominację. Szybko obejmują prowadzenie 6:3, co zmusza szkoleniowca SMS do wzięcia czasu. Nie wytrąca to jednak Wiślaczek z natarcia. Na zagrywce króluje Karolina Surma i mamy 9:3 dla Wisły. O kolejną przerwę prosi trener Peć. Jednak nic to nie pomaga, uczennice popełniają dużo błędów własnych, nie funkcjonuje przyjęcie. Za sprawą Karoliny Surmy i Karoliny Kosek, które nie mylą się w zagrywce i ataku, Wisła powiększa przewagę (20:13). Sosnowiczanki są bezradne i przegrywają seta do szesnastu.

 

Trzecia partia ma podobny przebieg jak druga. Wiślaczki szybko obejmują prowadzenie 4:1, co zmusza trenera SMS do wzięcia czasu. Udzielona przez niego reprymenda zdaje egzamin. Dobra gra w bloku i ataku uczennic skutkuje wynikiem 8:7 dla SMS. Dla odmiany to trener Mazurek musi teraz poprosić na przerwę swoje siatkarki. Od tego momentu widzimy jednostronne widowisko. Raz po raz Paulina Olszewska, Magdalena Żochowska oraz Karolina Kosek zdobywają punkty dla swojego zespołu .W szeregach Wisły funkcjonuje przyjęcie, a co za tym idzie dobre rozegranie Izabeli Kunc, czego nie można powiedzieć o siatkarkach z Sosnowca. Przy stanie 20:16 dla krakowianek na zagrywce pojawia się Paulina Olszewska i po chwili mamy piłkę meczową (24:17). Seta rozstrzygają na swoją korzyść Wiślaczki po ataku Karoliny Kosek.

 

SMS PZPS I Sosnowiec – TS Wisła Enion Kraków 0:3

(22:25, 16:25, 17:25)

 

Składy drużyn:

SMS PZPS I Sosnowiec : Sylwia Chmiel, Magdalena Jagodzińska, Monika Martałek, Aneta Duda, Joanna Wołosz, Maja Tokarska, Angelika Bulbak (libero) oraz Katarzyna Lisiecka

TS Wisła Enion Kraków : Karolina Kosek, Karolina Surma, Katarzyna Mróz, Paulina Olszewska, Izabela Kunc, Magdalena Żochowska, Monika Targosz (libero) oraz Kinga Hatola

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved