Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Sudety Kamienna Góra lepsze na inaugurację

II liga: Sudety Kamienna Góra lepsze na inaugurację

Kamiennogórskie Sudety nie pozwoliły sobie w sobotę na drugą porażkę na własnym parkiecie z MKS Rośkiem Kamą. Po ostatniej porażce w Pucharze Polski, Sudety zrewanżowały się przeciwnikom i pokonali Rosiek 3:0.

Jednak po kolei. Przed meczem Marek Wendykier (Kama Rosiek Syców) powiedział: Niestety muszę pauzować z powodu kontuzji kostki. Dzisiaj wygra lepszy, czyli… MKS Rosiek Syców. Nastroje w drużynie są bojowe. Chłopaki wyszli zmotywowani, z wiarą w zwycięstwo, chcą powtórzyć wynik sprzed 2 tygodni ( Rosiek wygrał 3:1 – przyp. red.), bo chcemy być jak najwyżej w tabeli.

Początek pierwszego seta nie zapowiadał zwycięstwa kamiennogórzan. Mimo nieobecności w drużynie przeciwników jednego z podstawowych graczy – Marka Wendykiera – Sudety nie potrafiły poradzić sobie z grą sycowian i szybko straciły trzy punkty. Przewaga ta utrzymywała się do stanu 19:16. Od tego momentu błędy w przyjęciu zagrywki przez Krzysztofa Ormana pozwoliły Sudetom na wyrównanie stanu seta 20:20. Dobre ataki Damiana Botwiny i błędy na siatce przeciwników przyczyniły się do wygrania końcówki przez gospodarzy. Set zakończył się wynikiem 25:21.

Drugą partię rozpoczął Paweł Ciemny, który skończył atak ze środka. Gospodarze odpowiedzieli krótką Damiana Botwiny. Gra toczyła się punkt za punkt, do chwili gdy na zagrywkę poszedł Zając. Dwukrotnie „pocelował” Ormana. Sudety wyszły na 2-punktowe prowadzenie (7:5), które sukcesywnie powiększali, nie tyle mocną, co taktyczną zagrywką. Oprócz Zająca asami popisali się Botwina i Dariusz Ratajczak. Ponadto kibice mogli oglądać długie akcje, obie drużyny walczyły o każdą piłkę. Nikt nie chciał się poddać. Jednak to Sudety mają w swoim składzie Zająca, który praktycznie się nie mylił i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w tej odsłonie.

Trzeci set był już tylko formalnością. Mimo wyrównanej gry przez większą część seta, to Sudetom udało się uzyskać 2-punktową przewagę (15:13, 17:15, 19:15), która w decydującej fazie partii znacznie wzrosła. Przyczyniło się do tego złe przyjęcie zagrywki przez gości i umiejętne wykorzystanie sytuacji przez gospodarzy min. dobre kontrataki Zająca, Kurpiela i D. Ratajczaka. Set wynikiem 25:19 oraz cały mecz wynikiem 3:0 zakończył efektownym atakiem Marcin Ciesielski.

W drużynie Sycowa najlepiej na parkiecie spisywali się Paweł Nawrocki i Michał Uliński, zaś w drużynie gospodarzy Maciej Zając.

Sudety Kamienna Góra – Kama Rosiek Syców 3:0

(25:21,25:18,25:19)

Sudety Kamienna Góra: D. Ratajczak, Ciesielski, Kurpiel, Zając, Botwina, Papalski, K. Ratajczak (libero)

Rosiek: Ciemny, Strzała, Kwasiborski, Nawrocki, Uliński, Orman, Mundzia (libero) oraz Przystawski, Meier, Górski, Kawczak.