Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pszczyna debiutuje w I lidze

Pszczyna debiutuje w I lidze

fot. archiwum

W sobotę duże wydarzenie sportowe w Pszczynie. Ekipa PLKS debiutuje w pierwszej lidze. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Wojciecha Bućki, będzie mocny Piast Szczecin.

W Pszczynie już nie mogą doczekać się spotkania z bardziej utytułowanym rywalem. Nic dziwnego, w końcu I liga siatkówki zagości w mieście po raz pierwszy w historii. – Jak każdy beniaminek, nie mamy wielkich celów. Chcemy utrzymać się na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet. Do tej pory graliśmy w niższych klasach rozgrywkowych i nie chcielibyśmy wrócić do takiego pułapu – mówi Mieczysław Leśniak , sekretarz PLKS.

 

W przerwie nastąpiło kilka zmian w zespole. Pszczyńscy kibice nie zobaczą na parkiecie między innymi Aleksandry Drwięgi i Kariny Grząby , które przeszły do Ostrołęki oraz Barbary Pilch , która zakończyła karierę. W ich miejsce zagra natomiast Magdalena Łebkowska , wcześniej AWF Warszawa. 

Wojciech Bućko, trener pszczynianek, przyznaje, że terminarz został ułożony trochę nieszczęśliwie. Po pierwszym spotkaniu w Pszczynie, siatkarki czekają aż trzy wyjazdy. – Zagramy o zwycięstwo. W przeciwnym razie, kiedy o wygrane na wyjazdach będzie jeszcze trudniej, już na początek możemy spaść na dno tabeli, a to osłabi morale zespołu – przyznaje Wojciech Bućko .

 

Nowa zawodniczka pszczyńskiego zespołu, Magdalena Łebkowska chciała zaprosić wszystkich kibiców na mecz. – Mam nadzieję, że na tym spotkaniu pojawi się tyle ludzi, ile było na barażach, kiedy grałam tutaj z AZS AWF Warszawa. Wtedy kibice byli przeciwko mnie, ale mnie doping motywuje do jeszcze lepszej gry. Bardzo podobała mi się atmosfera jaka panowała na meczach w maju. Myślę, że teraz też tak będzie. To miasto żyje siatkówką i właśnie dlatego też przyszłam tutaj grać. Zapraszam na sobotni mecz – zakończyła siatkarka.

 

Spotkanie zostanie rozegrane w hali przy ulicy Basztowej 4. Początek o godz. 18:00. Bilety w cenie 2 i 5 złotych.

źródło: infopres.pl, super-nowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved