Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Przygotowania MMKS Dąbrowa Górnicza

Przygotowania MMKS Dąbrowa Górnicza

Drużyna MKS Dąbrowa Górnicza przebywa na dwutygodniowym obozie w Szczyrku (18-28 września 2007). Treningi, na których drużyna ćwiczy elementy techniczne oraz realizuje założenia trenera Wiesława Popika, odbywają się dwa razy dziennie.

Efektem tego była bardzo dobra gra w sparingach z BKS Aluprof Bielsko Biała (przegrana 1-3 oraz 2-3). Dwa razy w tygodniu drużyna ma siłownię startową. W Szczyrku zawodniczki miały dwukrotnie odnowę biologiczną, korzystają z zabiegów i basenu dostępnego w ośrodku, co bardzo pomaga na różne dolegliwości.

W dniu 28 września 2007 drużyna MKS będzie miała ostatni trening w Szczyrku i po obiedzie udaje się na turniej o Puchar Prezydenta miasta Mielca, gdzie oprócz gospodyń Stali Mielec zagrają BKS Aluprof Stal Bielsko Biała oraz Muszynianka Muszyna, która w ostatniej chwili zajęła miejsce AZS Białystok.

W sobotę każda z drużyn rozegra trzy sety w każdym meczu bez względu na wynik, natomiast w niedzielę gra będzie się toczyć do trzech wygranych setów. W pierwszym dniu turnieju każda z występujących ekip rozegra dwa mecze ,a w niedzielę jeden mecz.

Po powrocie z turnieju w Mielcu dąbrowianki będą miały jeden dzień przerwy i ponownie wznowią treningi. Następnie w dniu 5 października 2007 drużyna wyjeżdża na turniej do Bydgoszczy gdzie w dniach 6-7 października 2007mają wystąpić: zespół z Berlina (Niemcy), AZS Białystok, Pałac Bydgoszcz, MKS Dąbrowa Górnicza. Z turnieju tego wycofała się Muszynianka Muszyna.