Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME siatkarek, gr. F: Wygrana Serbek i Belgijek

ME siatkarek, gr. F: Wygrana Serbek i Belgijek

W swoim ostatnim spotkaniu w ramach gr. F Serbki pokonały pewnie Czeszki. Zwycięstwo to dało zawodniczkom z Bałkanów awans do półfinału. W innym spotkaniu Belgia wygrała 3:1 z Bułgarią.

Serbki do meczu z Czeszkami przystąpiły w swoim żelaznym zestawieniu. W pierwszym secie Plave kontrolowały przebieg gry. Popełniły kilka błędów, jednak nie miało to wpływu na wynik. Cztery ostatnie punkty Serbki zdobyły dzięki wspaniałym blokom, co pozwoliło im wygrać w partii pierwszej 25:17.

Na początku drugiej odsłony spotkania Czeszki świetnie spisywały się w obronie i kontrataku, to pozwoliło im wyjść na prowadzenie 9:3. Później podopieczne Zorana Terzicia wróciły do swojej gry z pierwszego seta i wygrały w drugim – 25:17.

W trzecim secie walka była jednostronna, brązowe medalistki ostatnich Mistrzostw Świata bez problemu rozstrzygnęły seta na swą korzyść wygrywając 25:17 i w całym spotkaniu 3:0.

Serbia – Czechy 3:0

(25:18, 25:21, 25:17)

Serbia: Nikolić (19),Djurišić (8),Ognjenović (2),Krsmanović (9),Spasojević (8),Brakočević (15),Citaković,Cebić(l) Majstorović, Molnar, Vesović, Isailović, Simanić

Czechy: Horka (10), Spalova (8), Simankova (2),Jelinkova (4), Bozkova (5), Havličkova (5),Matuškova (7), Jamborova (1), Tomanova, , Senkova, Havelkova, Plhotova.

Dziewczyny swoim poświęceniem i grą zasłużyły na półfinał tej imprezy. Byłoby nam bardzo smutno, gdyby nasza porażka z Polską spowodowała, że nie zagramy o medale. Na szczęście udało nam się zakwalifikować i w sobotę zmierzymy się ponownie z Polkami. Wylosowaliśmy najtrudniejszego rywala. W poprzednich meczach Polki grały fantastycznie. Widać, że są w dobrej formie i ciężko jest je wybić z rytmu. Jednak mecze półfinałowe mają swoją specyfikę, najczęściej nie wygrywa faworyt. Mam nadzieję, że będziemy mieć swoją szansę w tym meczu, gdy zagramy z ogromnym zaangażowaniem i wolą walki, nie tak jak kilka dni temu, gdy przegraliśmy 0:3 – powiedział trener Serbek Zoran Terzić.

W ostatnim dzisiejszym meczu gospodynie turnieju Belgijki pokonały faworyzowane Bułgarki. Zwycięstwo i zajęcie ostatecznie siódmego miejsca w mistrzostwach daje im bezpośredni awans do następnych mistrzostw, które odbędą się w 2009 roku w Polsce.

Bułgaria – Belgia 1:3

(16:25, 19:25, 32:30, 22:25)