Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Białoruskie siatkarki wreszcie w Białymstoku

Białoruskie siatkarki wreszcie w Białymstoku

Po zmianach kadrowych w Pronarze-Zeto Astwa Białystok, liderkami drużyny będą Białorusinki. Alena Hendzel oraz Olga Palczewska grały w mistrzostwach Europy. Na szczęście ich zespół, zgodnie z oczekiwaniami, szybko odpadł.

Białorusinek spodziewamy się pod koniec tego tygodnia – mówi menedżer naszego klubu Wojciech Piotrowski. Już w niedzielę drużyna wyjedzie na ważny obóz przygotowawczy do Rajgrodu. Wreszcie, choć w aktualnie ubogim – to pełnym składzie.

Błyszczała, mimo porażekNie było wyborów na najlepszą siatkarkę naszej drużyny w sezonie 2006/07. Gdyby jednak takie przeprowadzono, Hendzel miałaby duże szanse na zwycięstwo, jako w praktyce najpewniejszy punkt ekipy. Palczewska w końcówce minimalnie wygrała konkurencję na pozycji wystawiającej z Martą Plutą.

Mistrzostwa Europy pokazały, że przede wszystkim Hendzel radzi sobie na znacznie wyższym poziomie. Środkowa Pronaru-Zeto Astwa była drugą w kolejności punktującą swojej ekipy. Utrzymywała też niezły, jak na wyniki drużyny Białorusi, procent skuteczności ataku (40-70%). Dla porównania: wśród wygrywających na razie wszystko Polek, występujące na jej pozycji Maria Liktoras i Eleonora Dziękiewicz mają podobne statystyki. Alena znakomicie spisała się w meczu z Włoszkami. Wbić wicemistrzyniom Europy 14 punktów, przy 69-procentowej skuteczności ataku, to wyczyn godny zapamiętania.

Mogą być zmęczone

Wobec obecnej sytuacji kadrowej cieszymy się z powrotu Białorusinek. Pamiętamy jednak, w jakim stanie zdrowia przyjechała rok temu z mistrzostw świata Sylwia Pycia. Hendzel i Palczewska eliminacje do czempionatu zaczęły na początku czerwca. Od tej pory są praktycznie cały czas w reżimie meczowo-treningowym i to prawdopodobnie odbije się na ich kondycji.

W białostockim klubie czekamy na wzmocnienia. Na razie testowana jest druga białoruska rozgrywająca Helena Kulikova. Drużynie najbardziej potrzebne są jednak skrzydłowe.

Na razie nie mogę podać żadnych konkretów – mówi Wojciech Piotrowski. – Tylko tyle, że w środę opuścili nas definitywnie brazylijski trener i jego zawodniczki.

Zarząd pozostawił pieczę nad zespołem Czesławowi Tobolskiemu. Pracą w Białymstoku jest też zainteresowanych kilku trenerów z Polski. Ostateczne decyzje, o tym kto poprowadzi w lidze drużynę, zapadną po mistrzostwach Europy, gdy znany będzie termin inauguracji ekstraklasy.

źródło: wspolczesna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved