Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Sparingi białostockich siatkarek

LSK: Sparingi białostockich siatkarek

W piątek i sobotę siatkarki Pronaru Zeto Astwy AZS mają w planach sparingi z Niemnem Grodno, który przyjedzie do Białegostoku. Z zespołem Czesława Tobolskiego trenuje Helena Kulikowa z Minczanki Mińsk.

Nie jest to zawodniczka na pozycję przyjmującej czy atakującej, jakich najbardziej brakuje w drużynie po licznych ubytkach w porównaniu do kadry z poprzedniego sezonu, tylko rozgrywająca.

Cały czas szukamy wzmocnień, spokojnie przyglądając się meczom rozgrywanym na mistrzostwach Europy – mówi pełniący obowiązki prezesa klubu Antoni Prokop. – Chcemy mieć zespół, z którego wszyscy będziemy dumni, ale nie możemy się spieszyć przy podejmowaniu takich decyzji.Cały czas trwają przymiarki do konkretnej zawodniczki na lewe skrzydło z przyjęciem. Być może przyjedzie do nas już w następnym tygodniu, a może trochę później – mówi z kolei trener Tobolski. – Rozglądamy się jeszcze za innymi siatkarkami, ale drugiej rozgrywającej też potrzebowaliśmy. Do tej pory miałem na treningach tylko Dorotę Zakrzewską [z zespołu rezerw – red.], a chciałbym, by sytuacja przypominała tę z poprzedniego sezonu, kiedy w drużynie były Ola Palczewska i Marta Pluta. Ola musi mieć dobrą zmienniczką i taką będzie Kulikowa.

Palczewska i jej rodaczka Elena Hendzel (przed rokiem pozyskane z Minczanki) nie wróciły jeszcze do Białegostoku po nieudanych dla ich reprezentacji mistrzostwach Europy. Być może przyjadą w niedzielę, by na początku następnego tygodnia wyjechać z drużyną na zgrupowanie. Jeszcze po kilku dniach odpoczynku wznowią normalne treningi.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved