Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wypowiedź Romana Murdzy po turnieju w Jarocinie

Wypowiedź Romana Murdzy po turnieju w Jarocinie

Szkoleniowiec Roman Murdza, mówi o udziale mieleckiej Stali w Turnieju o Puchar Burmistrza Jarocina, a także o najbliższych planach swojej ekipy.

Muszyna jeździ bez Mirek, bez Zenik, bez Bełcik ale jest jeszcze plejada gwiazd, które powinny poradzić sobie z takim zespołem jakim jest Stal Mielec. Wygraliśmy z Muszyną 3:2 i wszystko wskazywało na to, że w następnym meczu z Poznaniem damy sobie radę. Bardzo dobrze zaczęliśmy pierwszego seta, prowadziliśmy 22:12, wygraliśmy go do 18. Przy stanie 8:8 w drugim secie coś się zacięło, nie można było nic zrobić, przegraliśmy tego seta i dwa następne do 21 i przegraliśmy z Poznaniem 3:1. Na dzień dzisiejszy Poznań składowo jest mocniejszy, wygrał z nami, natomiast bezapelacyjnie najlepszą drużyna była drużyna z Bydgoszczy. Wygrała cały turniej i z nami dzisiaj 3:0.

Podczas Turnieju o Puchar Burmistrza Jarocina w Stali Mielec zabrakło białorusinki Iriny Khadanionak. Czy zabrakło jej w tej imprezie czy definitywnie opuściła już Mielec?

Bardzo długo sprawdzaliśmy Irinę, ponieważ miała rok przerwy i myśleliśmy, że jak będzie z nami trochę dłużej, to się odbuduje, odrodzi się. Po sprawdzianach, sparingach z Wisłą i Muszyną wiem już, że Irina nie dogoni nas w tym roku, więc podziękowaliśmy sobie na wzajem.

Czy ktoś pojawi się na jej miejsce?

Na pewno się pojawi, bo musimy znaleźć kogoś do zespołu, dwie skrzydłowe to jest za mało.

Kiedy możemy spodziewać się tego wzmocnienia?

Mimo wszystko, że Irina była z nami, cały czas szukaliśmy jeszcze kogoś. Na oku mamy 2-3 zawodniczki, które w następnym tygodniu pojawią się u nas i zobaczymy jak to wszystko będzie się przedstawiało.

Jak wyglądają te najbliższe plany Pana zespołu.

Już w sobotę gramy w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielca. W tym turnieju zagrają Bielsko, Pronar, Dąbrowa Górnicza i my. Potem jedziemy na turniej do Bydgoszczy 6-7 października.

źródło: kkstalmielec.net, Radio Rzeszów