Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Teodor Salparow: Bez Dinamo można żyć

Teodor Salparow: Bez Dinamo można żyć

Zgodnie z kontraktem miał grać w moskiewskim Dinamo jeszcze przez sezon. Klub zrezgnował jednak z reprezentanta Bułgarii. Salparow zostaje w CSKA Sofia. Jak powiedział w wywiadzie dla 7 dni sport - Bez Dinamo można żyć.

– To prawda, że zostajesz w CSKA Sofia?

– Tak, na 100% zagram w nowym sezonie w CSKA. Na początku miałem propozycje z całkiem ciekawego klubu z zagranicy. Pojawiła się możliwość gry w Iraklisie Saloniki wraz z Plamenem, ale nie udało nam się dojść do porozumienia.– Wrócisz zagranicę za rok?

– W tym momencie skupiam się na tym, że przede mną cały sezon w CSKA. Nie zastanawiam się już na szukaniem zespołu. Jeśli pojawi sie jakaś propozycje, pomyślę o niej. Jeśli nie, życie i zdrowie, reszta później jak to mówią.

– Trenowałeś już z CSKA?

– Tak, jak wróciłem z Moskwy miałem 3 dni odpoczynku i po tym czasie zacząłem normalne treningi w klubie. Od poniedziałku zaczynamy treningi dwa razy dziennie. Nie ma czasu do stracenia, musimy być gotowi w 100% ponieważ sezon wkrótce się zaczyna.

– Jak się czujesz w zespole?

– Wszystko jest w porządku. Poznaję się z zawodnikami, z którymi nigdy wcześniej nie grałem, ponieważ przyszli do zespołu, gdy wyjechałem do Rosji, niektórych już znam. Myślę, że wszystko będzie dobrze, nie ma problemów między nami.

– Rozmawiałeś z do tej pory podstawowym libero, Danielem Peewem?

– Rozmawiałem z trenerem. Ustaliliśmy, że może jeden mecz zagra on, jeden ja, upadła opcja, żeby Daniel przeniósł się do drugiego zespołu. Jeszcze ta sytuacja nie została wyjaśniona.

– Myślisz, że CSKA ma szanse na mistrzostwo?

– Będzie ciężko, Lukoil wzmocnił zespół, Lewski również dysponuje dobrym zespołem. Ciekawymi zespołami będą Marek i Pirin. To będzie ciężki sezon. Naszym pierwszym celem jest wejście do czwórki, a potem pomyślmy o czymś więcej.

rozmawiał: Dimitar Grigorow (7 dni Sport)

tłumaczenie: Anna Więcek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved