Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej w Raciborzu: Wygrana Juwenturu Wałbrzych

Turniej w Raciborzu: Wygrana Juwenturu Wałbrzych

Zwycięzcą turnieju siatkówki o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, został zespół Juwenturu Wałbrzych. Drugie miejsce zajął KS AZS Rafako Racibórz.

W sobotę na niedawno otwartej wielofunkcyjnej hali sportowej w Rudniku, koło Raciborza odbył się turniej z udziałem czterech drugoligowych drużyn: KS AZS Rafko Racibórz- gospodarz turnieju, MKS MOS Będzin, Juventur PWSZ Koksownia Wałbrzych oraz MCKiS II Jaworzno. W ramach turnieju rozegrano cztery mecze. Pierwszy półfinał odbył się pomiędzy KS AZS Rafko Racibórz, a MKS MOS Będzin. Zakończył się on zwycięstwem gospodarzy turnieju 3:1, co można uznać za rewanż za niedawną porażkę Rafko w I rundzie Pucharu Polski. W drugim meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny Juventuru PWSZ Koksownia Wałbrzych, z MCKiS II Jaworzno. Drużyna z Wałbrzycha wygrała 3:0 i MCKiS, tegorocznym beniaminkiem drugiej ligi.

W meczu o 3 miejsce w turnieju zmierzyły się drużyny z Będzina i Jaworzna. Mecz zakończył się łatwym zwycięstwem będzinian 3:0.

Najwięcej emocji przyniósł jednak mecz finałowy pomiędzy Rafko Racibórz, a Juventurem Wałbrzych zakończony porażką gospodarzy 2:3. Pierwszego seta od prowadzenia rozpoczęli raciborzanie i nie oddali go do końca tej partii wygrywając ją 25-20. Na parkiecie bardzo dobrze spisywał kapitan gospodarzy Marcin Gonsior. Drugi set to bardzo wyrównana walka obu drużyn, które walczyły punkt za punkt do stanu 18:18. W tym momencie trzy skuteczne bloki środkowego Rafako Bartosza Buniaka na atakującym Juventuru Piotrze Borkowskim wyprowadziły raciborzan na trzypunktowe prowadzenie. Nie wystarczyło to jednak to wygranej w tej partii. Kilka błędów w przyjęciu i ataku gospodarzy turnieju pozwoliło przeciwnikom na odrobienie strat i wygranie tej partii 26:24.

Trzeci set to także wyrównana walka, ale do stanu 19:19 po czym trzema skutecznymi atakami z rzędu popisał się zawodnik Rafako-Marcin Gonsior. Przyczyniło się to do wygranej raciborzan 25:22.

Kolejna odsłona spotkania nie była już tak zacięta, ponieważ w drużynie KS AZS Rafko na parkiet wyszli wszyscy zawodnicy rezerwowi. Nie radzili sobie oni przede wszystkim w przyjęciu zagrywki i przegrali tego seta 18:25.

W decydującej partii na parkiet powrócili już gracze z pierwszej szóstki, dzięki czemu znowu kibice obejrzeli emocjonującą końcówkę, z której zwycięsko wyszli zawodnicy z Wałbrzycha wygrywając 18:16.

W drużynie Rafko Racibórz najskuteczniejszym zawodnikiem był kapitan Marcin Gonsior, który w finale turnieju zdobył 26 puktów. Bardzo dobrze zagrali także środkowi Miłosz Zniszczoł oraz Bartosz Buniak, którzy popisywali się wieloma efektownymi atakami oraz blokami. Pochwalić należy także rozgrywającego raciborzan Aleksandra Galińskiego, który często gubił blok przeciwnika. W zwycięskiej drużynie najskuteczniejszy był atakujący Piotr Borkowski. Bardzo dobrze na rozegraniu grał Tymoteusz Gajek.