Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME siatkarek, gr. A: Włoszki z kompletem zwycięstw

ME siatkarek, gr. A: Włoszki z kompletem zwycięstw

Włoszki awansowały do drugiej rundy mistrzostw Europy z kompletem zwycięstw, pokonując 3:1 Białoruś. Z gr. A awansowały też Niemki i Azerki. Białorusinki pożegnały się z turniejem.

Wynik pierwszego seta (16:25) dobrze oddaje przewagę włoskich siatkarek. Azurro grały swoim sprawdzonym składem, natomiast białoruski trener dokonywał wielu zmian.

W drugiej partii obie ekipy walczyły punkt za punkt, aż do stanu 14:14. Co ciekawe podczas drugiej przerwy technicznej na prowadzeniu znajdowały się nasze wschodnie sąsiadki. Górę wzięło jednak doświadczenie i ogranie reprezentantek Italii, które zwyciężyły 25:22.

Trzeci set rozegrał się podobnie jak poprzedni. Do stanu 17:17 gra była wyrównana. Tym razem jednak szczęście uśmiechnęło się do Białorusinek i to one niespodziewanie zapisały tą partię po swojej stronie.

Czwarta odsłona spotkania obyła się już bez niespodzianek. Reprezentacja Białorusi walczyła dzielnie do połowy seta. W końcówce Włoszki przyspieszyły grę i „uciekły” rywalkom z wynikiem zwyciężając ostatecznie 25:16, a w całym meczu 3:1.

Białoruś odpadła z dalszej rywalizacji po trzech porażkach, natomiast reprezentacja Włoch z pierwszego miejsca awansowała do II rundy ME.

Białoruś – Włochy 1:3

(16:25, 22:25, 25:20, 16:25)