Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Jastrzębski Węgiel wygrał turniej w Zdzieszowicach

Jastrzębski Węgiel wygrał turniej w Zdzieszowicach

Jastrzębski Węgiel wygrał turniej w Zdzieszowicach. W decydującm meczu jastrzębianie pokonali 3:2 ZAK SA Kędzierzyn Koźle. MVP turnieju został wybrany Eugena Bakumovskiego.

Trzy raz tiebreak, tak najkrócej można opisać drogę jastrzębian do zwycięstwa w Zdzieszowicach. W pierwszym meczu wicemistrzowie Polski pokonali 3:2 zespół Aon Hotvolleys Wiedeń, drugiego dnia, również w pięciu setach jastrzębianie pokonali SCC Berlin a w meczu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju, Jastrzębski po ciekawym meczu okazał się lepszy od ZAK SA Kędzierzyn Koźle.

Jastrzębianie dwa pierwsze spotkania rozpoczynali w składzie Nikolaj Iwanow na rozegraniu, Dawid Murek i Igor Yudin na przyjęciu, Patryk Czarnowski i Wojciech Jurkiewicz na środku, Robert Prygiel na ataku i Paweł Rusek jako libero. Jedynie w ostatnim spotkaniu trener Santili postawił na przyjęciu na Pawła Siezieniewskiego w miejscu Dawida Murka. Standardową stała się również podwójna zmiana w końcówce seta, gdy na boisku pojawiali się Michał Kamiński i Grzegorz Łomacz.

Tylko w początkowej fazie rozgrzewki brał udział wciąż kontuzjowany Ewgeni Iwanow, który w rozmowie ze Strefą Siatkówki przyznał, że poniedziałek udaje się na kolejne badania, które mają wskazać w jakim stanie jest jego noga.

Drugie miejsce w turnieju zajął zespół z Kędzierzyna, trzeci byli reprezentacji Niemiec, SCC Berlin a ostatnie przypadło Aon hotVolleys Wiedeń, którzy przygotowują się do gry w rozgrywkach Ligi Mistrzów.