Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Mocna Legionovia?

II liga kobiet: Mocna Legionovia?

Legionovia rozpoczęła już swoje przygotowania do nowego sezonu. Sandra Cabańska zostaje w drużynie, wraca Wioletta Nędzyńska, przychodzi także Monika Bartnicka. Legionovia ma mieć zupełnie mocny skład jak na ekipę II-ligową.

Tak… Niestety nie będzie to sezon pierwszoligowy. Nie udało się działaczom wymyślić sposobu na ponowne znalezienie się w gronie ekip pierwszoligowych. Drużyna będzie musiała powalczyć o awans w sportowej walce. Okazało się, że trener Dariusz Pieśniak będzie dysponował zespołem całkiem silnym jak na drugoligowe warunki. Pierwszy mecz o punkty Legionovia rozegra 20 października.

Drużyna rozpoczęła zajęcia 14 sierpnia, a już cztery dni później trener Dariusz Pieśniak zabrał zawodniczki na obóz do Warki. W czasie dziesięciodniowego zgrupowania zespół nie trenował, ale także rozegrał kilka gier sparingowych ze Spartą Warszawa, która również przebywała w Warce. W pierwszym spotkaniu, które Legionovia zagrała w najsilniejszym składzie toczyło się pod dyktando podopiecznych trenera Pieśniaka. W kolejnych szkoleniowiec dokonywał wielu roszad w ustawieniu zespołu, mecze były już bardziej wyrównane. Nie bez znaczenia był fakt, że zawodniczki Legionovii pracowały na zgrupowaniu głównie nad siłą.Zespół nie został osłabiony aż tak, jak zanosiło się jeszcze niedawno. Szkoleniowiec ma do dyspozycji jedenaście siatkarek w kadrze. Sandra Cabańska, która planowała grę w pierwszej lidze, została jednak w Legionowie i była wraz z drużyną na zgrupowaniu. Pozyskano do klubu Wiolettę Nędzyńską, która występowała już w Legionovii, oraz rozgrywającą Monikę Bartnicką z Łańcuta, Karolinę Zgiet ze Skierniewic i Monikę Dąbrowską. Z pierwszym zespołem trenuje także utalentowana juniorka Legionovii, Sylwia Kaca. Kadrę drużyny uzupełniają m.in. Marta Staszewska, Sylwia Pastuszko i Małgorzata Góralczyk. LTS dysponuje więc całkiem silną drużyną jak na warunki drugoligowe. Nie będzie jednak głównym faworytem do awansu. Bardzo mocną ekipę kompletują działacze Budowlanych Łódź, i to w tej drużynie upatruje się pewniaka do awansu.

Wiadomo już, że Katarzyna Zaroślińska i Alicja Leszczyńska będą grały w Bełchatowie. Do innego pierwszoligowego klubu, AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, odeszła Dominika Żółtańska. Zawodniczka, która była w poprzednim sezonie największym rozczarowaniem z pozyskanych zawodniczek – Marta Chuchro, wciąż szuka klubu. Także Anna Kacperska chce odejść do AZS Warszawa. Aktualnie kluby negocjują warunki transferu rezerwowej rozgrywającej.

Pierwszy mecz o punkty legionowianki zagrają 20 października, natomiast tydzień później do Legionowa przyjedzie AZS AWF Warszawa z byłym trenerem Legionovii, Albinem Mojsą i być może z Anną Kacperską.

źródło: miejscowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved