Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Heller: Zabójcza Glinka!

Bartosz Heller: Zabójcza Glinka!

Agentka 025. Taki pseudonim operacyjny może po meczu z Czeszkami nosić Małgorzata Glinka. "Maggie" wróciła do "szóstki" w wielkim stylu. W pierwszym spotkaniu pojawiła się na boisku tylko na chwilę i nie skończyła jedynej próby ataku.

W drugim – w którym zastąpiła Dorotę Świeniewicz – wystąpiła już od początku. Imponując kąśliwymi zagrywkami i serią dynamicznych ataków uzbierała aż 25 punktów. – Cieszę się, ze gram w reprezentacji. Cieszę się, że mogłam dziś jej pomóc – powiedziała skromnie bohaterka spotkania z Czechami.

Spotkania, które było w wydaniu naszych siatkarek krokiem nerwowym, ale w dobrym, złotym kierunku. Najgroźniejsze rywalki na drodze do strefy medalowej tracą punkty i sety, Polki jako jedyne – w interesujących nas na razie – grupach B i D pozostają niepokonane.Biało-czerwone wygrały bo Marco Bonitty nie zawiodły te, które w pierwszym spotkaniu nie odegrały znaczącej roli. Obok Glinki, także Izabela Bełcik, która w trzecim secie zastąpiła Milenę Sadurek i pozostała na parkiecie już do końca. – Ostatnio bardzo dużo pracowaliśmy nad odbudową formy Małgosi i Izy. Mam satysfakcję, bo dziś było to widoczne – ocenił włoski szkoleniowiec Polek. Teraz na swój dzień czekają zmagająca się z drobnym urazem pleców, pechowa na mistrzostwach Europy /vide Turcja 2003/ Joanna Mirek oraz Anna Podolec i Agnieszka Bednarek.

Na koniec słówko o polskich kibicach, którzy jak zawsze i jak wszędzie udowadniają, że są najlepsi na świecie. Ich chóralnych śpiewów – Gramy u siebie!” Belgowie zrozumieć nie mogli, ale stworzyć z nimi, pierwszą w Hasselt, meksykańską falę już tak.

Z Hasselt Bartosz Heller, dziennikarz TVP Sport

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved