Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Waldemar Wspaniały: Dziewczyny pokazały charakter

Waldemar Wspaniały: Dziewczyny pokazały charakter

- Ciężki mecz. Należało spodziewać się tego, bo czeski zespół od kilku lat ściga europejską czołówkę - mówi o wygranym przez Polki spotkaniu z Czeszkami, Waldemar Wspaniały.

Zespół Czech to nie jest „Kopciuszek”, nie można grać z nim próbując zwyciężyć jak najmniejszym nakładem sił. Dwie zawodniczki reprezentacji Czech – Milada Spalova i Tereza Matuszkova, były w ubiegłym sezonie wyróżniającymi się postaciami polskiej ligi. Teraz w siatkówce w Europie już z każdym rywalem trzeba starać się grać jak najlepiej, bo każdy potrafi sprawić niespodziankę. Tak jak Słowaczki, które pokonały 3:2 brązowe medalistki mistrzostw świata Serbki. Absolutnie nie można sobie pozwolić na ulgowe potraktowanie jakiegoś meczu – zwraca uwagę Waldemar Wspaniały.

Najważniejsze jest zwycięstwo. Dziewczyny pokazały charakter zwłaszcza w drugim secie, który był już właściwie przegrany, ale mimo to potrafiły wyjść z tej trudnej sytuacji obronną ręką i zwyciężyć – uważa trener Wspaniały.Bardzo cieszy też powrót Gosi Glinki, która pokazała, że jest bardzo ważną postacią tej reprezentacji. Szkoda, że nie było jej na ubiegłorocznych mistrzostwach Świata w Japonii. Myślę, że z nią w składzie wynik polskiej drużyny w tamtym turnieju byłby inny. Ale nie ma co wracać do tego co było. Dobrze, że Gosia jest z zespołem – mówi były trener męskiej reprezentacji Polski.

Mieliśmy trochę problemów z przyjęciem zagrywki. W pierwszym secie Czeszki nie mogły się wstrzelić, ale później ciężko przyjmowało się naszym dziewczynom ich serwisy. Ale mamy długą ławkę rezerwowych, która daje nam pole manewru w trudnych sytuacjach – dodał Waldemar Wspaniały.

Mam nadzieję, że w niedzielę z Bułgarią też wygramy, choć zapowiada się ciężka walka. Nie powiedziałbym, że to słabszy rywal niż Czechy. Myślę, że poziom tych drużyn jest podobny. Pokazał to wynik bezpośredniego meczu, w których Czeszki wygrały w tie-breaku 20:18. Podejrzewam, że czeka nas ciężka walka z Bułgarkami. Mimo że występują one bez swojej najlepszej zawodniczki – Antoniny Zetowej zawsze są trudnym przeciwnikiem i na pewno trzeba będzie zaangażować sporo sił, by z nimi wygrać.

Wysłuchał – Grzegorz Wojnarowski – Wirtualna Polska

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved