Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej w Zdzieszowicach: Wygrane Jastrzębia i Kędzierzyna

Turniej w Zdzieszowicach: Wygrane Jastrzębia i Kędzierzyna

Polskie zespoły dominowały w pierwszym dniu rozgrywanego w Zdzieszowicach charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej. Jastrzębianie pokonali 3:2 Aon hotVolleys Wiedeń a zespół ZAK SA. Kędzierzyn Koźle zwyciężył SCC Berlin 3:0.

W pierwszym spotkaniun na parkiet wybiegły drużyny Jastrzebskiego Węgla i Aon hotVolleys Wiedeń. Wicemistrzowie Polski zaczęli mecz w składzie N.Iwanow na rozegraniu, Murek i Yudin na przyjeciu, Prygiel na ataku, Jurkiewicz i Czarnowski na środku, oraz Rusek na libero. Po pierwszym przegranym minimalnie secie, polski zespół pokazał charakter, wygrywajac drugą odsłonę do 17. Duża zasługa w tym młodego Igora Yudina, którego szybkość oraz dobre czytanie bloku pomogły zespołowi. Poddenerwowało to jednak Darko Antunovića i spółkę. W trzeciej odsłonie mimo prowadzenia jastrzębian 8:3, cały set zakończył się wynikiem 19:25 dla gości z Austrii. Trener Santili uspokoił swój zespół, który bardzo szybko doprowadził do wyrównania 2:2. W tiebreaku jastrzębianie pograli bardzo dobrze blokiem i zagrywką. Już na początku seta wyszli na kilkuopunktową przewagę, którą spokojnie doprowadzili do końca, wygrywając 15:7 i w całym spotkaniu 3:2.

Jastrzębski Węgiel – Aon Hotvolleys Wiedeń 3:2

(23:25, 25:17, 19:25, 25:19, 15:7)

Składy:

Jastrzębski Węgiel: Murek, Jurkiewicz, Yudin, Czarnowski, Prygiel, N.Iwanow, Rusek oraz Kamiński, Łomacz

Aon Hotvolleys Wiedeń: Antunovic, Hradzira, Firpo, Pistovic, Reiser, Kmet, Feher oraz Tomanoczy, Laimer, David

Dużo krótszy i łatwiejszy pojedynek stoczył zespół ZAK SA. Kędzierzyn Koźle, który w trzech setach pokonał niemiecki SCC Berlin. W dwóch pierwszych odsłonach przewaga kędzierzynian była niezagrożona, a ostatnia partia była wyrównana jedynie do drugiej przerwy technicznej. Po niej gospodarze odskoczyli Niemcom z wynikiem i nie pozwolili urwać sobie nawet seta. Skuteczny na siatce był Marcin Nowak, który jak nowy kapitan Kędzierzyna również miał wiele do powiedzenia sędziom podczas tego spotkania. Nie do zatrzymania w ataku był Eugen Bakumovski, którego ataki ze skrzydeł siały postrach w szeregach rywali.

ZAK Kędzierzyn – SCC Berlin 3:0

(25:18, 25:20, 25:19)

Składy:

ZAK SA Kędzierzyn Koźle: Nowak, Bakumovski, Novotny, Oczko, Jarosz, Dominik, Mierzejewski oraz Kurek

SCC Berlin: Skalch, Vasic, Dodds, Fischer, Westaphal, Bohme, Bachman oraz Prusener