Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Świdnik: Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy

Świdnik: Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy

Od piątku trwa w Świdniku Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy. W turnieju, który potrwa do niedzieli, walczy pięć drużyn: Gwardia Wrocław, Zapadnyj Bug Brześć, Energetyk Jaworzno, Skra II Bełchatów i gospodarze - miejscowa Avia.

Niewątpliwą atrakcją dla kibiców jest występ – w barwach gwardzistów – mistrza i reprezentanta Polski – Michała Chadały, który podstaw gry w siatkówkę uczył się w Świdniku.

Wrocławianie należą do jednego faworytów I ligi, a oprócz Michała Chadały mają w składzie także Arkadiusza Olejniczaka, Daniela Wilka, libero Tomasza Drzyzgę, doświadczonego środkowego Macieja Krupnika oraz kolejnego środkowego – Arkadiusza Terleckiego (poprzednio w radomskim Jadarze).W barwach Energetyka kibice mogą zobaczyć kolejnego wychowanka Avii – Macieja Rzędzickiego oraz grającego do niedawna w Świdniku Jakuba Kaźmierskiego. Skrę II poprowadzi niezwykle doświadczony Maciej Bartodziejski. Zapadnyj Bug to trzeci zespół białoruskiej ekstraklasy, który ma w swoim składzie dwóch reprezentantów kraju (nie wiadomo jednak, czy wystąpią oni w turnieju).

Avia Świdnik występuje bez kontuzjowanego Bartosza Węgrzyna, który stracił cztery tygodnie okresu przygotowawczego i na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy odzyska formę przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

Udział w turnieju ma być dla siatkarzy Avii ostatnim sprawdzianem przed rozgrywkami, które zainaugurowane zostaną za tydzień. W turnieju memoriałowym szansę gry otrzymają wszyscy zawodnicy Avii.

Turniejowe mecze rozgrywane będą do trzech setów.

W piątek rozegrano dwa pojedynki, a w sobotę będzie ich aż sześć (ok. godz. 11 Avia – Brześć, ok. 17 Avia – Jaworzno). W niedzielę kibice obejrzą dwa spotkania (ok. 11.30 Avia – Gwardia).

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved