Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Sparingowe zwycięstwo Gwardii

Sparingowe zwycięstwo Gwardii

Siatkarki Gwardii Wrocław wygrały w Miliczu 3:0 kontrolne spotkanie z SMS Sosnowiec. Mecz obserwowało prawie 250 sędziów z całej Polski, którzy uczestniczyli w szkoleniu centralnym.

Zawodniczki Rafała Błaszczyka wygrały sparing z SMS Sosnowiec 3-0. W każdym z setów wrocławianki były zdecydowanie lepsze od uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego, które będą rywalkami gwardzistek w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Spotkanie odbyło się w Miliczu, a na trybunach była niezwykła publiczność składająca się z najlepszych sędziów w naszym kraju, którzy spotkanie oglądali w ramach kursu szkoleniowego.

W pierwszym secie zdecydowane prowadzenie Gwardii 20:10 przypieczętowała Bogusia Barańska ustalając wynik partii na 25:14. W drugiej odsłonie początkowo zawodniczki SMS-u dzielnie broniły się przez pierwsze akcje, ale od stanu 9:6 dla Gwardii Dolnoślązaczki kontrolowały wydarzenia na boisku wygrywając ten set 25:19.

Nie zagraliśmy dziś tego co jeszcze tydzień temu potrafiliśmy pokazać na turnieju w Dąbrowie Górniczej – powiedział Andrzej Peć, trener SMS Sosnowiec. – Wymagam od dziewczyn, aby nie schodziły poniżej pewnego poziomu, dziś niestety nie udało nam się zagrać dobrego spotkania i nie możemy być zadowoleni ani z gry, ani tym bardziej z osiągniętego wyniku – dodał Andrzej Peć.

Trzeci set, podobnie jak dwa poprzednie wygrała Gwardia, tym razem 25:18, konsekwentnie realizując zadania w zagrywce i kontrataku, a meksykańska fala w wykonaniu gremium sędziowskiego podkreśliła wspaniałą atmosferę na trybunach podczas tego sparingu. – Musimy takie spotkania wygrywać, jeśli mamy mierzyć w najwyższe cele w tym sezonie. Dziewczyny skutecznie wykonały powierzone im zadania, co jest jakimś tam maleńkim kroczkiem w kierunku wyznaczonych przez nas zamierzeń w tegorocznych rozgrywkach – powiedział Rafał Błaszczyk, szkoleniowiec Gwardii Wrocław.

Rozegrano też dodatkowy czwarty set, w którym wrocławianki również odniosły zwycięstwo 25:11.

Gwardia Wrocław – SMS Sosnowiec 3:0

(25:14, 25:19, 25:18)

Składy:

Gwardia: Mroczkowska, Toborek, Starzyk, Barańska, Haładyn, Solipiwko, Jagiełło (libero) oraz Krzos, Koprowska, Talisz, Balewska, Szafraniec.

SMS: Jagodzińska, Bryda, Tokarska, Martałek, Wołosz, Lisiecka, Bulbak (libero) oraz Chmiel, Karaś, Duda, Efimienko.