Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rozrasta się sztab szkoleniowy Marco Bonitty

Rozrasta się sztab szkoleniowy Marco Bonitty

Dość niespodziewanie, tuż przed mistrzostwami Europy, sztab szkoleniowy reprezentacji Polski powiększył się o kolejnego Włocha. Jest nim 45-letni Mauro Masacci, który został zgłoszony jako trzeci trener biało-czerwonych.

Przypomnijmy, że asystentką Marco Bonitty jest Magdalena Śliwa, a drugim trenerem, Grzegorz Kosatka.

Przed laty Mauro Masacci współpracował m.in. z Giovannim Caprarą. Prowadził ekipy z Sassuolo i Corridonii. Od 24 stycznia jest bezrobotny. Działacze pierwszoligowego Megiusa Padwa podziękowali mu za współpracę, bo wyniki zespołu nie były zadowalające. Nie wiadomo jeszcze, gdzie Mauro wyląduje w kolejnym sezonie, ale nie wyklucza, że jego współpraca z Bonittą potrwa dłużej.Skąd pan się wziął w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski?

Mauro Masaci: – Znamy się z Marco od bardzo dawna, z czasów kiedy byliśmy jeszcze bardzo młodzi. Obaj pochodzimy z Ravenny i tam zaczynaliśmy pracę. Jestem rok starszy od niego. Obaj wychowaliśmy się na szkole Polaka Aleksandra Skiby. Bonitta potrzebuje kogoś, kto pomoże mu rozpracowywać taktykę innych zespołów, więc skontaktował się ze mną.

Jakie otrzymał pan zadanie?

Moja rola będzie polegała na tym, że muszę obserwować to, co w trakcie spotkania robią przeciwniczki, jakie rozwiązania taktyczne stosują. Będę siedział po przeciwnej stronie boiska i przez radio przekazywał trenerowi uwagi.

Więcej informacji w „Przeglądzie Sportowym”

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved