Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > NORCECA: Siatkarki USA i Kuby w finale

NORCECA: Siatkarki USA i Kuby w finale

W Winnipeg, w półfinałach mistrzostw NORCECA kobiet, padły dwa wyniki 3:0. Amerykanki ograły Kanadyjki, a Kubanki wygrały z Dominikankami. Finałowy mecz będzie powtórką poprzedniego czempionatu. Wtedy triumfowały Amerykanki.

Kubanki dominowały nad zawodniczkami z Dominikany w pierwszym i drugim secie. Zaskakujący był więc zryw Dominikanek w secie trzecim, w którym uległy po walce do 23. Dla ekipy Kuby Yumilka Ruiz zdobyła 13 pkt, zaś Carcaces i Carrillo – po 10 pkt. Dla Dominikany 17 razy punktowała Bethania de la Cruz, a 9 razy Cosiris Rodriguez.

Mecz Amerykanek z Kanadyjkami miał podobny przebieg. Najciekawszy był także trzeci set – także wygrany przez Amerykanki do 23. Ogonna Nnamani zdobyła dla ekipy USA 18 pkt, zaś Danielle Scott-Arruda – 13 pkt. Kanadyjkom w zdobyczach punktowych przewodziła Stacey Gordon (11 pkt), a za jej plecami uplasowała się Tasha Holness (8 pkt).

Przed meczami półfinałowymi odbyły się dwa mecze kwalifikacyjne o miejsca 5-8. Meksykanki wygrały 3:1 z Kostaryką z Portorykanki 3:0 z Trynidadem i Tobago.

Winnipeg, 21 września

- mecze kwalifikacyjne o miejsca 5-8:
Portoryko - Trinydad i Tobago 3:0 (25:11, 25:10, 25:15)
Meksyk - Kostaryka 3:1 (18:25, 25:15, 25:17, 25:21)

- połfinały:
[b]Kuba - Dominikana 3:0 (25:15, 25:19, 25:23)
USA - Kanada 3:0 (25:18, 25:12, 25:23)

W ostatnim dniu mistrzostw, w sobotę, 22 września, w meczu finałowym USA zagra z Kubą. W dotychczasowych 19 finałach mistrzostw NORCECA te dwa zespoły spotkały się już 14 razy w meczu o złoto. 10 razy wygrały Kubanki a 4 razy Amerykanki. W sumie Kubanki mają już na koncie 12 mistrzowskich tytułow, a Amerykanki 5. Kto zdobędzie kolejne złoto? Więcej szans mają Amerykanki, ktore triumfowały w trzech ostatnich czempionatach NORCECA (2001, 2003, 2005) – w tym w dwóch ostatnich pokonały w finale właśnie Kubę. Niżej harmonogram dzisiejszych spotkań.