Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał im. Zdzisława Ambroziaka: Mistrz Polski pokonany

Memoriał im. Zdzisława Ambroziaka: Mistrz Polski pokonany

Sobotnia rywalizacja na Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka zaczęła się dość niespodziewanie. Mistrz Polski, PGE Skra Bełchatów, przegrał 1:2 z zespołem warszawskiej Politechniki.

Na początku pierwszego seta gra rozpoczęła się od wymiany punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną po ataku Dominika Witczaka z przewagą dwóch punktów schodzili zawodnicy Skry (8:6). W drugiej połowie partii skuteczną grą wykazali się akademicy z Warszawy. Na szczególne uznanie zasługiwała postawa Radosława Rybaka. Po serii błędów warszawiaków ponownie dwa punkty przewagi uzyskali gracze z Bełchatowa. Trener Krzysztof Kowalczyk poprosił o czas. Bardzo dobrym serwisem popisali się Dawid Gunia i Paweł Macierewicz. Jednak po ataku ze środka Radosława Wnuka i autowym serwisie Antona Kulikowskiego set na swoją korzyść, wynikiem (25:22) rozstrzygnęła PGE Skra Bełchatów.

Podobnie jak w secie pierwszym, w drugiej partii drużyna Politechniki Warszawskiej dorównywała poziomem mistrzom Polski. Po udanych atakach Pawła Maciejewicza ponownie z przewagą dwóch punktów bełchatowianie schodzili na pierwszą przerwę techniczną. Dzięki udanym atakom Radka Rybaka „Inżynierowie” doprowadzają do remisu (8:8). W polu zagrywki dobrze spisywał się Jakub Markiewicz jednak to nie pomogło warszawiakom w objęciu prowadzenia w meczu. Udało się dopiero po udanym ataku z prawego skrzydła Marka Siebecka. Politechnika objęła prowadzenie. Taki stan utrzymał się do końca seta. Politechnika zwyciężyła zdecydowanie 25:20.

Decydującą partię Skra rozpoczęła od prowadzenia po błędach przeciwników. Przy wyniku (1:4) o czas poprosił szkoleniowiec stołecznej drużyny. Dzięki dobrej zagrywce i udanych blokach Politechnika objęła prowadzenie (8:7). Po przerwie technicznej w polu zagrywki brylował Wiktor Położewicz, który zapisał na swoim koncie asa serwisowego. Warszawiacy dzięki swojej dobrej grze, szczególnie w ataku ze skrzydeł, nie dali odebrać sobie prowadzenia i ta partia „padła łupem” J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska. Zakończyła się wynikiem (25:17). Cały mecz AZS wygrał 2:1.

Skra Bełchatów – AZS Politechnika Warszawska 1:2

Pomeczowe wypowiedzi:

Dawid Gunia (Skra Bełchatów):

Czy spodziewałeś się takiego wyniku meczu, że Politechnika z wami wygra?

Oczywiście, wszystko jest możliwe, to jest zespół na poziomie i to oczywiście jest możliwe. Każda możliwość jest rozpatrzona przed meczem. No cóż mieliśmy się skupić na dwóch pierwszych setach ale nie wyszło w drugim secie. No cóż, raz się przegrywa, raz się wygrywa.

Kto z zespołu Politechniki napsuł wam w tym meczu najwięcej krwi?

Myślę, że Radek Rybak, to jest podpora zespołu, tak samo z pierwszej i drugiej linii miał bardzo dobrą skuteczność w ataku.

Maciej Dobrowolski ( Skra Bełchatów):

Dużym zaskoczeniem jest wynik meczu?

Każdy zespół ma takie same szanse na zwycięstwo, gramy w różnych ustawieniach, także zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły dzisiaj, część prezentowała się teraz, część będzie grała w drugim meczu.

Kto twoim zdaniem był najlepszym zawodnikiem w przeciwnej drużynie?

Myślę, że ta nagroda dla Marka Siebecka była zasłużona, natomiast tam kilku zawodników trzymało dobry poziom, był Radek Rybak i Anton Kulikowski. Wszyscy skrzydłowi zagrali na dobrym poziomie, i wykorzystywali środek.