Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Ambroziaka: Skra pokonała Resovię

Memoriał Ambroziaka: Skra pokonała Resovię

Mistrzowie Polski, w sobotę, podczas Memoriału im. Ambroziaka, grają ze zmiennym szczęściem. Po porażce z AZS Politechniką Warszawa, w drugim spotkaniu pokonali Resovię Rzeszów.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanego prowadzenia Skry. Po skutecznych atakach Michała Bąkiewicza (3:1) punkty blokiem dołożyli Bartłomiej Neroj oraz Janne Heikkinen. Następnie rzeszowianie popełnili błąd przełożenia rąk i zrobiło się już 5:1. Trener Jan Such zdecydował się wziąć czas. Było to dobre posunięcie, gdyż jego podopieczni po tej przerwie zaczęli odrabiać straty. Po zepsutym serwisie Bąkiewicza oba zespoły dzielił tylko jeden punkt (6:5). Ale bełchatowianie nie dali się dojść rywalowi i dzięki skutecznej grze blokiem zwiększyli przewagę do czterech punktów (10:6, 11:7). Zawodnikom Resovii udało się jednak doprowadzić do remisu (16:16). Dzięki dobrej grze Aleksandra Mitrovica wyszli na prowadzenie 16:18. Znów jednak podopieczni Daniela Castellaniego dogonili rywala (20:20), a po atakach Alexa Damiao ponownie mogli cieszyć się z prowadzenia (23:21). Tym razem nie pomógł czas wzięty przez trenera rzeszowian. Seta zakończył atakiem ze środka Janne Heikkinen (25:23).

W drugiej części meczu to drużyna z Rzeszowa zdołała dosyć szybko wypracować sobie znaczną przewagę. Dzięki atakom Pawła Papke oraz błędom bełchatowian rzeszowianie wyszli na prowadzenie 8:3. Trener Castellani zdecydował się wziąć czas, ale nadal jego podopiecznym nie udało się odrobić strat. Dopiero seria bloków, której głównym autorem był Daniel Pliński doprowadziła do remisu (11:11). Po dwóch autowych atakach Piotra Gabrycha (13:11) to Jan Such zmuszony był skorzystać z przerwy. Do stanu 17:14 trwała wymiana ciosów w ataku. Następnie Michał Bąkiewicz posłał piłkę w aut. Dwukrotnie asami popisał się Aleksander Mitrovic i ponownie jego drużyna wyszła na prowadzenie (17:18). Końcówka seta była bardzo zacięta, ale górą ponownie była Skra (31:29).

W trzecim secie po początkowo wyrównanej walce, na trzy punkty udało się odskoczyć Skrze (6:3). Jednak skutecznym atakiem wyrównał Tomasz Józefacki (9:9). Do stanu po 16 obie drużyny znów walczyły punkt za punkt. Jednak dzięki skutecznej grze blokiem rzeszowianie zdołali wyjść na prowadzenie 16:20. Tej przewagi już nie oddali do końca spotkania i po asie serwisowym Aleksandra Mitrovicia Resovia wygrała tę partię meczu 25:20.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 2:1

(25:23,31:29,20:25)

Składy:

Skra: Heikkinen, Alex, Pliński, Antiga, Neroj, Bąkiewicz, Milczarek (libero) oraz Witczak, Dobrowolski

Resovia: Mitrovic, Kaczmarek, Gawrych, Papke, Ilić, Hernandez, Ignaczak (libero) oraz Kozłowski, Perłowski, Józefacki,

Jako najlepszych zawodników w swoich zespołach wybrano: Bartłomieja Neroja (Skra) i Piotra Gabrycha (Resovia).

Powiedzieli po meczu:

Piotr Gabrych (Resovia Rzeszów): Myślę, że dość spięci, podeszliśmy do tego spotkania. Przede wszystkim, gorzej dzisiaj przyjmowaliśmy zagrywkę. Stąd nasze nieudane akcje, a także błędy. Także gorszy mieliśmy atak. Ale też trzeba przyznać, że Skra grała bardzo dobrze blokiem. Ciężko u nich wyróżnić zawodnika, który grał najlepiej. Wszyscy grali bardzo równo. Każdy z nich wniósł coś w ten sukces. My w pierwszym secie przegraliśmy do 23, ale w drugim było już do 29. Zabrakło nam jeden dobrej akcji, która przechyliła by szale na naszą stronę. Cieszymy się, że udało nam się wygrać ten ostatni set. I liczymy na to, że zagramy jutro w finale tego turnieju.

Maciej Dobrowolski (PGE SKRA Bełchatów): Na pewno cieszy nas to zwycięstwo. Natomiast ciężko jest grać, kiedy gra się dwa mecze dziennie, jeden o dziesiątej, drugi o piętnastej. Wiadomo, że nie pokazujemy najwyższego poziomu. Ale jesteśmy zadowoleni z wygranej. Uważam, że Rzeszów grał dobrze. Ma doświadczonych zawodników i poukładany zespół, więc na pewno będą groźni w sezonie. Myślę, że ta nagroda dla Gabrycha była zasłużona. Rzeczywiście jest waleczny.