Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Ambroziaka: Resovia w finale

Memoriał Ambroziaka: Resovia w finale

Siatkarze Resovii, dzięki zwycięstwu 2:1 nad AZS Częstochowa, zapewnili sobie awans do niedzielnego finału tego turnieju. Zmierzą się w nim z mistrzem Polski, Skrą Bełchatów.

Po wyrównanym początku spotkania rzeszowianom udało się odskoczy najpierw na dwa (4:2), a potem na cztery punkty (10:6) po dwóch skutecznych blokach Łukasza Perłowskiego. Następnie Ivan Ilić zaserwował asa (11:6).. Wprawdzie jeszcze po ataku Marcina Wiki, częstochowianie zmniejszyli straty na 13:10, ale już w następnej akcji popełnili błąd dotknięcia siatki(14:10). Przez pozostałą część seta podopieczni Jana Sucha mieli zdecydowaną przewagę nad rywalem i zasłużenie wygrali 25:20.

W drugiej odsłonie meczu początkowo oba zespoły walczyły punkt za punkt. Przy stanie 10:10 Józefacki skutecznie obił blok przeciwnika. W następnej akcji częstochowianie mieli problem z odbiorem zagrywki Piotra Gabrycha i ostatecznie Marcin Wika posłał piłkę w siatkę. Kolejny punkt dla swojej drużyny zdobył atakiem Piotr Łuka (13:10. Radosław Panas wziął wtedy czas. Po tej przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Nadal rzeszowianie mieli zdecydowaną przewagę. Obijali bezlitośnie blok przeciwnika (zwłaszcza Gabrych i Józefacki), popełniali też o wiele mniej błędów. Dlatego też wygrali tę partię 25:20.

W trzecim secie niewielką przewagę mieli akademicy. Po skutecznym ataku Piotra Nowakowskiego, Marcin Wika pocelował zagrywką Krzysztofa Ignaczaka dając swojej drużynie dwupunktowe prowadzenie (7:5). Następnie Gabrych ponownie wbił siatkarskiego „gwoździa”. Za chwilę tym samym zrewanżował się Krzysztof Wierzbowski (8:6. Błąd przełożenia rąk dał częstochowianom trzypunktowa przewagę (9:6). Rzeszowianie odrobili starty (12:12), ale to było wszystko na co było ich stać w tym spotkaniu. Od stanu 14:14 odjechali rywalom na bezpieczny kilkupunktowy dystans. W samej końcówce zawodnicy obydwu zespołów nie ustrzegli się błędów (autowe ataki i serwisy w siatkę), ale dzięki wypracowanej wcześniej przewadze to częstochowianie byli górą w ostatnim secie (25:20).

Resovia Rzeszów – AZS Częstochowa 2:1

(25:20, 25:20, 20:25)

Składy:

Resovia Kaczmarek, Gabrych, Józefacki, Perłowski, Łuka, Ilić, Ignaczak (libero)

AZS Częstochowa: Nowakowski, Wika, Woicki, Gradowski, Wrona, Wierzbowski, Gacek (libero)

Najlepszym zawodnikiem spotkania w drużynie z Rzeszowa wybrany został Krzysztof Ignaczak, natomiast w drużynie AZS-u Częstochowa Paweł Woicki.

Jutro w meczu o trzecie miejsce zmierzą się AZS Częstochowa z AZS Politechniką Warszawską, a o zwycięstwo w turnieju zagrają Skra Bełchatów z Resovią Rzeszów.