Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Ambroziaka: Akademickie derby dla Olsztyna

Memoriał Ambroziaka: Akademickie derby dla Olsztyna

W drugim, sobotnim meczu podczas Memoriału im. Zdzisława Ambroziaka, akademickie derby wygrali siatkarze Mlekpolu AZS Olsztyn, pokonując w trzech setach AZS Częstochowa.

Pierwszy set sobotniego spotkania pomiędzy Mlekpolem AZS Olsztyn a Wkręt-Metem Częstochowa rozpoczął się od silnego ataku Bjorna Andrae. Częstochowianie nie czekali długo, aby odpowiedzieć swoim rywalom. Efektowny blok na Sinanie Taniku mógł odebrać chęci do gry olsztynianom. Jednak stało się zupełnie inaczej. Akademicy z Olsztyna grali bardzo skutecznie, co zaowocowało prowadzeniem na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Od tego momentu na parkiecie dominowali tylko gracze Ireneusza Mazura. Bardzo skuteczny w ataku Grzegorz Szymański, w połączeniu z rewelacyjnie rozgrywającym Pawłem Zagumnym, stanowili duże zagrożenie dla częstochowian. W drużynie prowadzonej przez Radosława Panasa, bardzo dobrze spisywał się Bartosz Janeczek, ale nawet jego efektowne zbicia piłki nie pomogły graczom w biało-zielonych strojach. Na drugą przerwę techniczną obie drużyny schodziły przy prowadzeniu 16:12 Mlekpolu. Mimo abitnej gry w końcówce seta częstochowian, drużyna prowadzona przez swojego nowego kapitana, Pawła Zagumnego, wygrała 25:20. To pierwszy zwycięski set olsztynian w tegorocznym Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka.

Drugi odsłona spotkania była bardzo wyrównana. Akademickie zespoły toczyły ze sobą zaciętą walkę jak to przystało na bratobójcze pojedynki. Skuteczniejszym zespołem okazał się team prowadzony przez Ireneusza Mazura. Przepiękne ataki Bjorna Andrae i Grzegorza Szymańskiego dały prowadzenie gospodarzom meczu 8:7. W zespole biało-zielonych wyróżniał się jedynie „młokos”, Janeczek. Gdyby jego koledzy zagrali choćby w pięćdziesięciu procentach tak jak ich młody kompan z drużyny, to mogliby przeciwstawić się monolitowi z Olsztyna. Tak się jednak nie stało i na drugiej przerwie technicznej z prowadzenia 16:13 cieszyli się gracze z Warmii i Mazur. Od tego momentu obydwa zespoły grały punkt za punkt. Jednak w decydującej cześci seta pięknymi blokami popisywali się Wojcich Grzyb i Marcin Możdżonek. Ostatecznie set skończył się wynikiem 25:21 dla olsztynian.

Trzecia i zarazem ostatnia partia tego spotkania rozpoczęła się po myśli

częstochowian. Bardzo dobra gra w ataku i przyjęciu zagrywki dała im prowadzenie 8:6. Jednak w dalszej częsci gry szczęscie przeszło na drugą stronę siatki. Akademicy z Olsztyna wrócili do swojej wysokiej dyspozycji i szybko wyrównali stan spotkania (8:8). Kibice obserwujący ten set mogli zauważyć, że drużyna Mlekpolu dużo lepiej się ze sobą rozumie niż w dniu poprzednim, co dobrze prorokuje na rozpoczynający się za tydzień sezon. Skuteczna gra, między innymi Bjorna Andrae i Sinana Tanika, doprowadziła do wygranej AZS-u Olsztyn. Set zakończył się wynikiem 25:21, a cały mecz 3:0.

Mlekpol AZS Olsztyn – AZS Częstochowa 3:0

(25:20, 25:21, 25:21)