Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. A: Wygrana Włoszek, Niemki lepsze od Białorusinek

ME, gr. A: Wygrana Włoszek, Niemki lepsze od Białorusinek

Drugi sukces w Mistrzostwach Europy odniosły dzisiaj Włoszki. Po ograniu Niemek wygrały też bez straty seta z Azerbejdżanem. W drugim spotkaniu grupy A Niemki pokonały Białoruś 3:1.

W ostatnim meczu dzisiejszego dnia w grupie A zmierzyły się faworyzowane Włoszki z Azerkami.

Podopieczne Massimo Barboliniego szybko wywalczyły bezpieczną przewagę w pierwszym secie 12:8. Mimo świetnej gry w ataku czołowej siatkarki Azerbejdżanu – Natalii Mammadovej Włoszki powiększały swoje prowadzenie – 16:11. W końcówce Azerki zdołały wyrównać na 23:23, jednak ostatecznie uległy Italii 23:25.

Drugi set pokazał, że przegrana w pierwszej odsłonie ucięła skrzydła siatkarkom z Azerbejdżanu. Na przestrzeni całej partii nie nawiązały walki z Azurro i przegrały z kretesem do 14.

W trzeciej odsłonie włoska atakująca – Tasmary Aguero imponowała w ataku, co pozwoliło jej ekipie zwyciężyć do 16, a w całym meczu 3:0.

Włochy – Azerbejdżan 3:0

(25:23, 25:14, 25:16)

Białoruś przystąpiła do spotkania z Niemkami w osłabieniu. Kapitan zespołu Alena Hurkova, kontuzjowana pod koniec spotkania z Azerbejdżanem, będzie pauzować przez kilka następnych miesięcy.

Niemki, po zwycięstwie nad Azerbejdżanem oraz porażce z Włochami, nie mogły pozwolić sobie na wpadkę w spotkaniu z Białorusią. Już na wstępie pierwszego seta odskoczyły niżej notowanym rywalkom, dobrze serwując i grając aktywnie blokiem. Wynik kształtował się następująco: 3:8, 4:14, 5:16. Ostatecznie partia zakończyła się deklasacją naszych wschodnich sąsiadek do 10.

Po zmianie stron Białorusinki, podobnie jak w poprzedniej odsłonie, popełniały bardzo dużo błędów własnych, wyjątek stanowiła postawa Aksany Kavalchuk. W pojedynkę zawodniczka nie mogła jednak przeciwstawić się naporowi drużyny Niemiec, która zwyciężyła i w tej partii, tym razem 25:18.

Trzeci set niespodziewanie padł łupem Białorusinek 27:25. Trener Koslov dokonał pewnych zmian w ustawieniu swojego zespołu, co sprawiło Niemkom sporo kłopotów.

Poddenerwowane takim obrotem spraw podopieczne trenera Guidettiego, zwyciężyły w czwartej odsłonie 25:17, a tym samym w całym spotkaniu 3:1.

Białoruś – Niemcy 1:3

(10:25, 18:25, 27:25, 17:25)