Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Heller: Nieuzasadnione obawy o start Polek

Bartosz Heller: Nieuzasadnione obawy o start Polek

Jeżeli siatkarka kąpie się po meczu 20 minut, to spotkanie Polski z Hiszpania trwało przysłowiową godzinę z prysznicem. Obawy i przypominanie – ku przestrodze – moskiewskiej porażki siatkarzy z Belgią, okazały się kompletnie nieuzasadnione.

Polska potwierdziła swoją siłę – czytamy z satysfakcją na stronie Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej. Nasze podwójne mistrzynie Europy zagrały nie tylko skutecznie, ale i efektownie. Na parkietach w Hasselt dominują na razie wysokie rozegrania na lewe skrzydło i klasyczne ataki na prawym z obiegnięcia. Na tym tle, częste uderzenia Polek z tak zwanej szóstej strefy robiły wrażenie na niezbyt licznej, ale znającej się na siatkówce, lokalnej publiczności.

„Złotka” rozpoczęły turniej równie efektownie co dwa lata temu w Zagrzebiu, kiedy to także w trzech setach odprawiły z kwitkiem Azerbejdżan. Finał Holandia-Polska? – zagadnął nas jeden z holenderskich dziennikarzy. Czemu nie! Ale najpierw do niego wejdźcie – padła odpowiedź z naszej strony.Polki budzą szacunek z wielu powodów. Jednym z najważniejszych jest silna ławka rezerwowych. W kwadracie dla zmienniczek stały w piątkowy wieczór podwójne mistrzynie Europy Małgorzata Glinka, Joanna Mirek i Izabela Bełcik, pojedyncza złota medalistka Anna Podolec oraz perspektywiczna Agnieszka Bednarek. To nasz olbrzymi atut w perspektywie kolejnych meczów– słusznie pochwaliła się Małgorzata Śliwa.

I jeszcze zapiski z kuchni TVP Sport. Kto oglądał „Sportowy Wieczór” ten przekonał się, że Marco Bonitta – w odróżnieniu od Raula Lozano – coraz częściej używa polskich słów. Z kolei – zawsze otwarta na nowe doświadczenia – Małgorzata Niemczyk udanie zadebiutowała w roli lotnej reporterki. Były(?) piłkarz Mirosław Szymkowiak i były siatkarz Marcin Prus maja nową, silną konkurencję.

Z Hasselt Bartosz Heller, dziennikarz TVP Sport

źródło: TVP Sport, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved