Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Memoriał im. Ambroziaka: Zwycięstwo Resovii

Memoriał im. Ambroziaka: Zwycięstwo Resovii

W drugim meczu trwającego właśnie w stolicy Memoriału im. Zdzisława Ambroziaka, Asseco Resovia Rzeszów pokonała 2:1 gospodarzy turnieju - AZS Politechnikę Warszawską.

Pierwszego seta udanie rozpoczęli goście zdobywając pierwszy punkt po ataku Tomasza Józefackiego. Jednak już w następnej akcji po dobrej obronie stołecznego Libero, Radosława Szymczaka i dokładnym rozegraniu Pavla Chudika do Radosława Rybaka, gospodarze zrewanżowali się tym samym (1:1). I tak przez sporą część seta obydwie drużyny walczyły punkt za punkt. Później warszawska drużyna odskoczyła gościom na dwa punkty (13:11). W kolejnej akcji niegroźnej kontuzji nabawił się podstawowy rozgrywający „Inżynierów”, który po mocnym ataku został uderzony w twarz piłką. W jego miejsce wszedł Wiktor Położewicz, który pozostał na boisku do końca spotkania. Po tym zajściu karta się odwróciła na korzyść drużyny z Rzeszowa. W końcówce seta na zagrywce brylował Ivan Ilić i tak Resoviacy wygrali pierwszego seta 25:23.

Początek drugiego seta był pomyślny dla podopiecznych trenera Jana Sucha, którzy wykorzystując błędy przeciwnika, szybko wyszli na prowadzenie (5:2).Jednak Warszawianie próbowali odrobić te straty i po skutecznym bloku na Karelu Kvasnicka zrobiło się już 5:4. Ale popełniane prze nich proste błędy spowodowały, ze to goście cieszyli się trzypunktowym prowadzeniem na pierwszej przerwie technicznej. W dalszej części seta przewaga się powiększała. W polu zagrywki królował Piotr Gabrych oraz Tomasz Józefacki, którzy przyczynili się do wygrania drugiego seta (25:16).

W trzecim secie Resovia objęła prowadzenie 5:0 po fantastycznej serii zagrywek Piotra Gabrycha. Pierwszy punkt w tym secie dla Politechniki zdobył atakiem Mark Siebeck i od tego momentu to jego drużyna zdobywać punkty seriami. Po dobrej grze w ataku i w polu zagrywki Rafała Buszka Stołeczni doprowadzili do remisu ( 7:7) i podobnie jak w secie pierwszym drużyny walczyły punkt za punkt. Dopiero w końcówce „Inżynierowie” po ataku z krótkiej Tomka Kowalczyka objęli znaczne prowadzenie i nie oddali go aż do końca seta.

Składy:

AZS: Kowalczyk, Chudik, Rybak, Markiewicz, Kulikowski, Siebeck, Szymczak (L), Położewicz, Buszek,

Resovia: Ilić, Kaczmarek, Kvasnicka, Gabrych, Józefacki, Perłowski, Łuka (L)

26 |    9    9     8 | błąd |   8     5     5 |  18

Piotr Łuka (Resovia) – Ciesze się,że wygraliśmy 2:1. Ciężko się gra, szczególnie rano i jeszcze był to pierwszy mecz na obcej hali. Politechnika jest tutaj gospodarzem, dlatego zwycięstwo smakuje lepiej i czekamy na następny mecz. Na pewno w pierwszych setach najwięcej kłopotów sprawił nam Radosław Rybak, ale do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Bardzo dobrze znamy tego zawodnika z występów w poprzednich sezonach i jest to taki model napędowy tej drużyny, prócz tego na lewym ataku jeszcze dobrze radził sobie Anton Kulikovsky. Nie wiem jakby ułożył się ten mecz, gdyby nie kontuzja pierwszego rozgrywającego. Jak na pierwsze spotkanie z Politechniką, jesteśmy zadowoleni.

Łukasz Perłowski (Resovia) – Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa z Politechnika,w naszym pierwszym meczu w turnieju. Cieszymy się, że wygraliśmy 2:1. Nie graliśmy w naszym najmocniejszym składzie,ale udało nam się pokonać gospodarzy. Najwięcej problemów, standardowo mieliśmy z Radkiem Rybakiem. Dobre spotkanie rozegrał także Anton Kulikovsky.

Anton Kulikowski (AZS Politechnika Warszawska): To był tylko mecz treningowy, tak jak jeden z wielu, które rozegraliśmy. Takie „sparingi” pozwalają nam się ograć, jak również pozwala nam się zgrać jako drużynie. Myślę, że najlepszym zawodnikiem w drużynie Resovii był Piotr Gabrych. Jeżeli chodzi o kontuzje w drużynie to owych na dzień dzisiejszy nie ma i miejmy nadzieję, że nie będzie.