Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Memoriał Ambroziaka: Mistrz Polski zdecydowanie lepszy

Memoriał Ambroziaka: Mistrz Polski zdecydowanie lepszy

W trzecim pojedynku trwającego w Warszawie Memoriału Zdzisława Ambroziaka, siatkarze mistrza Polski - Skry Bełchatów, zdecydowanie pokonali Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia AZS-u Częstochowa, który wywalczył cztery punkty przewagi. Po zepsutej zagrywce Pawła Woickiego z dobrej strony pokazał się niedawno pozyskany przez bełchatowską Skrę, atakujący– Alex Damiao. Na prowadzenie 7-4 wyprowadził swój zespół młody Piotr Nowakowski, jednak dzięki dobrej grze Antigi, Skra doprowadziła do remisu 10-10. W dalszej fazie seta znakomicie spisywał się Bartosz Janeczek punktując w ataku oraz w bloku. Udane akcje AZS-u Częstochowa przeplatały proste błędy. Po skutecznych zagraniach Damiao, Skra wyszła na prowadzenie 20-17. Set zakończył się serią zepsutych zagrywek i ataków po obu stronach siatki. Drużyna Daniela Castellaniego zwyciężyła 25-22.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki między zespołami. Przy stanie 5-5 Marcin Wika nie zdołał przyjąć zagrywki Janne Haikiniena, by chwilę później skończyć jedną z ładniejszych i dłuższych wymian meczu. Żaden z zespołów nie mógł odskoczyć na więcej niż jedno oczko, aż do stanu 14-12 dla podopiecznych Radosława Panasa. Dobrze prezentowali się młodzi siatkarze częstochowskiego AZS-u – Andrzej Wrona i Piotr Nowakowski, natomiast po drugiej stronie siatki wyróżniali się Damiao oraz Antiga. Do końca seta zawodnicy walczyli punkt za punkt. Od stanu 23-22 dla akademików punkty zdobywała już tylko Skra Bełchatów. Seta zakończył blok Bełchatowian na Bartoszu Janeczku.

W trzecim secie w drużynie Mistrza Polski pojawili się na boisku Radosław Wnuk, Bartłomiej Neroj oraz wracający po kontuzji Piotr Gruszka. Grę Częstochowian poprowadził Andrzej Stelmach, zastępując Pawła Woickiego. Proste błędy przeciwników oraz dobra postawa Gruszki pozwoliła Skrze objąć prowadzenie 10-7. Ambitna walka akademików, szczególnie Wrony i Wiki, doprowadziła do remisu po 12. W tej fazie seta gra była bardzo wyrównana, a kibice mogli oglądać świetne ataki Krzysztofa Gierczyńskiego i dobrą grę Daniela Plińskiego. Skrze udało się odskoczyć na trzy „oczka” dzięki punktowym blokom Radosława Wnuka. Mecz zakończył świetnym atakiem z lewego skrzydła nowy zawodnik Mistrzów Polski – Michał Bąkiewicz. Bełchatowianie wygrali tego seta 25-21 i całe spotkanie 3-0.

Skra BełchatówAZS Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa 3:0

(25:22, 25:23, 25:21)

Skra – Pliński, Antiga, Dobrowolski, Heikkinen, Damiao, Bąkiewicz, Milczarek (libero) oraz Gruszka, Neroj, Wnuk

AZS – Wrona, Nowakowski, Janeczek, Woicki, Gierczyński, Wika, Gacek (libero) oraz Wierzbowski, A. Stelmach

Wyróżnienia indywidualne:

Bartosz Janeczek (AZS Wkręt- Met Częstochowa)

Alex Damiao (Skra Bełchatów)

Po meczu powiedzieli:

Paweł Woicki (AZS Częstochowa): Niestety przegraliśmy ten mecz trzy do zero. Jest nam przykro, ale to był nas pierwszy mecz w tym turnieju. Mamy nadzieje, że ten z Politechniką pójdzie nam lepiej. Choć tak na prawdę, nie graliśmy źle. Byliśmy świeżo po podróży. Widać, że zawodnicy z Bełchatowa posiadają dobra formę.

Marcin Wika (AZS Częstochowa): Przegraliśmy ten mecz ale myślę, że graliśmy poprawnie. Daliśmy z siebie wszystko, widocznie czegoś nam jeszcze brakuje. Ale z każdym meczem, będziemy grać coraz lepiej. Bełchatowianie zagrywali i atakowali bardzo mocno, przede wszystkim grali praktycznie swoją podstawową szóstką, a nam brakowało kilku podstawowych graczy.

Radosław Wnuk (Skra Bełchatów): Mecz był bardzo wyrównany, ale końcówki należały do nas i to my wygraliśmy 3:0. Co do zawodnika którego bym wyróżnił w drużynie Częstochowy był to Bartosz Janeczek. Jeżeli chodzi o formę naszej drużyny to tak jak widać jest dobrze. Zespół nie trapią kontuzje i miejmy nadzieję, że będzie tak do zakończenia rozgrywek PLS.