Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wrocław walczy o siatkówkę

Wrocław walczy o siatkówkę

Od jutra żyjemy występem naszych siatkarek w Belgii i Luksemburgu, ale we Wrocławiu już od kilku tygodni żyją także walką o organizację ME w 2009 roku. A szanse naprawdę są spore.

Spośród sześciu chętnych miast: Katowic, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska i Bydgoszczy smakiem będą musiały się obejść dwa.

Prezes PZPS Mirek Przedpełski stwierdził w rozmowie ze mną, że wrocławska oferta to jedyna, która nie budzi wątpliwości. Ja jestem przekonany, że dostaniemy tę imprezę, a miasto i Urząd Marszałkowski chcą w tym przedsięwzięciu partycypować. Uważam, że Katowice, Łódź i Wrocław to pewniacy – mówi szef DZPS-u Mirosław Wachowiak. Wiele wyjaśni się w najbliższych dniach po posiedzeniu Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV).Finałowy mecz ma zostać rozegrany w Katowicach, zatem logicznym jest, że właśnie tam rozgrywałaby mecze polska grupa. Wachowiak optymistycznie liczy jednak, że grupowe spotkania oraz półfinały można by rozegrać we Wrocławiu – w Orbicie bądź w Hali Ludowej. To jednak mało realny scenariusz.

Czy to koniec wielkich planów? Nie. Szef DZPS-u rozmawia także o przejęciu przyszłorocznego turnieju kobiet z cyklu World Grand Prix. A jeszcze w bieżącym roku chętnie zorganizowałby we Wrocławiu męski turniej preeliminacyjny do igrzysk w Pekinie! Ta opcja może jednak upaść, jeśli kadra Lozano otrzyma dziką kartę na listopadowy Puchar Świata. – Tę pierwszą Bułgarzy dostali od FIVB. Drugą mają przyznać organizatorzy, czyli Japończycy. Mirek Przedpełski naciska za pośrednictwem prezydenta Acosty, by wpadła w nasze ręce – zaznacza Wachowiak.

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved