Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sparing krakowskich akademików

Sparing krakowskich akademików

W meczu sparingowym krakowscy akademicy rozegrali pięciosetowe spotkanie. Trener AZS Politechniki miał możliwość przeanalizowania gry drużyny po okresie treningów.

Pierwsze dwa sety miały niezwykle wyrównany przebieg, w pierwszym z nich akademicy pomimo prowadzenia 24:22 nie wykorzystali dwóch setboli i musieli uznać wyższość gości. W drugim secie akademicy długo próbowali rozstrzygnąć seta na swoją korzyść, dopiero za siódmym setbolem zwyciężyli. Kolejne trzy sety od początku do końca kontrolowali siatkarze AZS-u, a trenerzy mieli okazję do przetestowania na parkiecie wszystkich zawodników. W gronie jaworznian występowało kilku zawodników znanych z małopolskich parkietów m.in. Rafał Poprawa, Damian Kostrzewa czy też Michał Matyja.

Na kolejny rok przedłużył umowę Krystian Bławat (rozgrywający, 184 cm). Od nowego sezonu w zespole AZS Politechnika będzie występował również Tomasz Płaza – wychowanek Skry Bełchatów (środkowy, 199 cm), w minionym sezonie zawodnik III ligowej Wandy Kraków, mający za sobą występy w WKS Wawel AGH Kraków, Okocimskim Brzesko, MKS Andrychów, który w chwili obecnej nadrabia zaległości treningowe. Z zespołem nie trenuje, grający w minionym sezonie w zespole AZS Cracovia Politechnika – Piotr Piotrowski, który wyjechał zagranicę.

AZS Politechnika Krakowska – MCKiS Jaworzno 4:1

(25:27, 30:28, 25:20, 25:17, 25:18)

Skład:

AZS: Baca, Borkowski, Ostrowski, Śrutowski, Laskowski, Banaszak, Mrozowski (libero) oraz Dzierwa, Bławat, Chodakowski

źródło: inf. prasowa