Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przed sezonem: J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska

Przed sezonem: J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska

Po nieudanym sezonie 2006/2007 nad stołecznym zespołem zawisły czarne chmury. Tytularny sponsor drużyny, J.W. Construction, był niezadowolony z osiągniętego rezultatu...

…(zaledwie ósme miejsce i cudem wywalczony awans do play-off) i nie wiadomo było, czy nadal zechce sponsorować „Inżynierów”…

Przeciągające się negocjacje z warszawskim deweloperem i coraz bardziej niepewna przyszłość klubu spowodowały, że zawodnicy stanowiący o jego sile, zaczęli go opuszczać. Z zespołu odeszli: Marcin Drabkowski (Trefl Gdańsk), Wojciech Jurkiewicz, Grzegorz Łomacz (obaj Jastrzębski Węgiel), Piotr Szulc, Radosław Maciejewicz (GTPS Gorzów Wlkp.), Tomasz Wieczorek (Inotel Poznań), Tomasz Drzyzga (Gwardia Wrocław), Paweł Pietkiewicz. Podczas gdy pozostali rywale zbroili się na potęgę i co rusz mogli się pochwalić nowymi nabytkami, o wzmocnieniach warszawskiej ekipy było cicho.Najlepiej sytuacje klubu obrazowała wypowiedź trenera Edwarda Skorka: – Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jak będzie wyglądał zespół w przyszłym sezonie. Ze mną nikt na ten temat nie rozmawia. Co gorsza, o odejściu głośno zaczął mówić Radosław Rybak, niekwestionowana gwiazda zespołu, który ciągnął grę drużyny w poprzednim sezonie. Pomimo ważnej umowy, siatkarz chciał odejść, gdyż jego zdaniem klub nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań. Gracz nie narzekał na brak propozycji z innych klubów, a jego brak byłby poważnym ciosem dla Politechniki. W końcu jednak postanowił zostać, gdyż zapis w kontrakcie mówił o wysokiej karze finansowej w razie jego zerwania. Ponadto pod koniec czerwca wreszcie wykrystalizowała się sytuacja. Właściciele firmy J.W. Construction podjęli decyzję o dalszym sponsorowaniu klubu, którego budżet wyniesie, tak jak przed rokiem, ok. 2,4 mln złotych.

W tej sytuacji można było zacząć myśleć o wzmocnieniach. Już wcześniej Politechnika pozyskała dwóch młodych, utalentowanych graczy: Rafała Buszka z Błękitnych Ropczyce (na pozycję atakującego) oraz Jakuba Radomskiego z Legii Warszawa (na pozycję przyjmującego). Władzom klubu udało się też pozyskać doświadczonych zawodników: Przemysława Michalczyka z Jastrzębskiego Węgla oraz Jakuba Markiewicza, który po sezonie gry w trzecioligowym zespole z Lubina wraca na parkiety PLS. Ponadto szeregi warszawskiej drużyny zasilili: Radosław Szymczak (Gwardia Wrocław), Wiktor Położewicz (Krymsoda Krasnoperekopsk), Michał Chaberek i Janusz Gałązka . Na ławce trenerskiej obok Edwarda Skorka zasiądzie Krzysztof Kowalczyk, który jest specjalistą od taktyki i analizy gry, pełnił też funkcję menedżera reprezentacji Polski siatkarzy, a później jej drugiego trenera. To nie koniec zmian, gdyż w nadchodzącym sezonie siatkarze będą rozgrywać mecze w nowej hali przy ul. Pileckiego. Stara mogła pomieścić około 1200 widzów, nowa pomieści 2000.

„Inżynierowie” przygotowania do sezonu rozpoczęli 23 lipca. Udali się na dwa obozy, do Szczyrku i do Giżycka. Obecnie mają w planach udział w przedsezonowych turniejach: w dniach 14 – 16 września w Memoriale Profesora Wiktora Wawrzyczka, a tydzień przed startem ligi w Memoriale Zdzisława Ambroziaka.

Warszawscy kibice na pewno zadają sobie pytanie, jak stołeczna ekipa będzie sobie radzić w nadchodzącym sezonie. Trudno raczej oczekiwać, by Politechnika biła się o czołowe miejsca. Jednak historia już nie raz pokazywała, że ta drużyna zdolna jest do sprawiania niespodzianek i potrafi nieźle w tabeli namieszać. Czy tak będzie i tym razem? Zobaczymy.

Kadra J.W.Construction AZS Politechniki na sezon 2007/2008:

Rozgrywający: Pavel Chudik, Wiktor Położewicz

Atakujący: Radosław Rybak, Rafał Buszek

Przyjmujący: Mark Siebeck, Anton Kulikovskiy, Przemysław Michalczyk, Jakub Radomski, Michał Chaberek

Środkowi: Tomasz Kowalczyk, Marcin Malicki, Jakub Markiewicz, Janusz Gałązka

Libero: Radosław Szymczak, Damian Wojtaszek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved