Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Paulina Maj: Nadal walczę o miejsce w kadrze

Paulina Maj: Nadal walczę o miejsce w kadrze

Gdyby była zdrowa, być może byłaby teraz w Belgii na mistrzostwach Europy. Paulina Maj, libero drużyny BKS-u Bielsko-Biała zapewnia, że w przyszłym sezonie powalczy o miejsce w kadrze Marco Bonitty.

Teraz musiałam się poddać operacji – mówi siatkarka. – Przepuklina pachwinowa dawała się mocno we znaki. Zdrowie jest dla mnie najważniejsze. Teraz jest już wszystko w porządku. Trenuję z zespołem i czuję się bardzo dobrze.

Zrezygnowała pani z walki o miejsce w reprezentacji?Skąd. Mam nadzieję, że ten sezon ligowy pokaże, że nadal walczę o miejsce w kadrze. Choć rywalizacja jest bardzo duża. Są przecież Mariola Zenik, Agata Sawicka, Dominika Leśniewicz – a w drużynie jest tylko jedno miejsce dla libero.

W ubiegłym roku walczyła pani na mistrzostwach świata w Japonii, a teraz…

Siedzę w domu (śmiech). Trzymam kciuki za dziewczyny i wierzę, że z tych mistrzostw wrócą z medalem. Marzy mi się, aby było to trzecie złoto.

Przejdźmy do BKS-u. Jak wyglądają przygotowania do nowego sezonu?

Byłyśmy na obozie nad morzem, a teraz trenujemy już we własnej hali. Myślę, że w porównaniu do ubiegłego sezonu mamy zdecydowanie silniejszy zespół. Odeszły m.in. Ania Podolec, Monika Smak, ale nowe „nabytki” – jak Natalia Bamber, Beata Strządała czy Karolina Ciaszkiewicz, to olbrzymie wzmocnienie drużyny. Poza tym pamiętajmy, że w poprzednim sezonie wokół naszego klubu było sporo zawirowań. Zmiana trenera. Ja oraz Ania Podolec byłyśmy na tych nieudanych mistrzostwach świata. Wróciłyśmy później i trudno było nam się zgrać z drużyną. Teraz sytuacja jest komfortowa.

Teraz brakuje wam jednak Mileny Sadurek, która została powołana do składu na mistrzostwa Europy.

Z tym nie powinno być najmniejszych kłopotów. Środkowe znakomicie znają się z Mileną i wiedzą, w jaki sposób rozgrywa piłkę. Skrzydłowe szybko się do niej dostosują. Wszystkie mamy olbrzymią ochotę na mistrzostwo i Puchar Polski. I postaramy się to wszystko zdobyć. Zresztą Puchar obiecałyśmy Edycie Kucharskiej (skrzydłowa BKS-u, red.), która w swojej karierze nie wywalczyła jeszcze tego trofeum. I musimy dotrzymać słowa.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved