Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mistrzowie Austrii przyjadą na turniej do Zdzieszowic

Mistrzowie Austrii przyjadą na turniej do Zdzieszowic

Aon hotVolleys Wiedeń - mistrz Austrii w sezonie 2006/07, zjedzie w piątek na Międzynarodowy Turniej Charytatywny do Zdzieszowic. By zagrać w tym turnieju, Austriacy już dzisiaj, awansem, rozgrywali inauguracyjny mecz w lidze MEVZA.

Po drodze do Polski, na turniej w Zdzieszowicach, który odbedzie sie w dniach 21-23 września, Auetriacy awansem zagrali mecz pierwszej kolejki ligi środkowoeuropejskiej (MEVZA), a ich rywalem był zespół mistrza Słowacji – VK Cityfarma Nové Mesto nad Váhom. Siatkarze Aon hotVolleys Wiedeń wypadli okazale w tej konftontacji. Rozbili rywali 3:0.

Nove Mesto – Aon hotVolleys 0:3(11:25, 16:25, 14:25)

Czołowymi postaciami w tym spotkaniu byli Michal Hrazdira (17 pkt), znany z PLS-u Tomas Kmet i Darko Antunović (obydwaj po 12 pkt).

Obok wymienionej trójki zawodników, o sile drużyny decydują w tym sezonie: Branko Pistović, Gerald Reiser, Adrian Feher i świetny rozgrywający, wielokrotny reprezentant Argentyny – Sebastian Firpo.

Szkoleniowcem zespołu jest znany Argentyńczyk – Claudio Cuello.

W ubiegłym sezonie siatkarze z Wiednia, mimo że zdobyli mistrzostwo Austrii, nie uniknęli niepowodzenia pod koniec sezonu. Gdy wydawało się, że sięgną także po mistrzostwo ligi MEVZA, doznali niespodziewanej porażki w finale ze słoweńskim Autocommerce Bled.

W tym sezonie trener Cuello przygotowuje zespół na podwójny triumf ligowy (Austria i MEVZA) i na solidny wynik w europejskich pucharach.

Turniej w Zdzieszowicach będzie dla Austriaków ważnym sprawdzianem przygotowania do sezonu. Przypomnijmy, że w Zdzieszowicach obok Aon hotVolleys Wiedeń i czołowego zespołu Bundesligi – SCC Berlin, zagra wicemistrz Polski – Jastrzębski Węgiel i ZAK Kędzierzyn.

źródło: inf. własna, mevza.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved