Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Ambroziaka ostatnim sprawdzianem przez ligą

Memoriał Ambroziaka ostatnim sprawdzianem przez ligą

W najbliższy piątek zacznie się II Memoriał im. Zdzisława Ambroziaka. Pierwszego dnia zmagań siatkarze J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej zagrają z Asseco Resovią Rzeszów i Wkręt-Metem Domex AZS Częstochowa.

Drugiego dnia turnieju przeciwnikami „Inżynierów” będzie PGE Skra Bełchatów i PZU AZS Olsztyn. Natomiast w niedzielę odbędą się mecze finałowe.

Jednak nie to jest najważniejsze w rozgrywanym w hali przy ulicy Pileckiego w Warszawie turnieju. Najważniejsze jest upamiętnienie wspaniałego człowieka, sportowca i dziennikarza – Zdzisława Ambroziaka. Dla klubów siatkarskich także nie liczą się miejsca w zawodach. Najlepsze polskie drużyny będą chciały sprawdzać ustawienia i formę swoich zawodników na tydzień przez inauguracją rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki.W dalszym ciągu będziemy chcieli sprawdzać wszystkich zawodników – mówi drugi trener J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej Krzysztof Kowalczyk. – Jednak tym razem będziemy sprawdzać graczy pod kątem podstawowej szóstki. Będą grali wszyscy, także młodzież. Po Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka powinien się wykrystalizować wyjściowy skład na pierwsze mecze w lidze.

Takie samo założenie było przed Memoriałem Profesora Wiktora Wawrzyczka, który odbył się w Iławie – dodaje Krzysztof Kowalczyk. – Tyle, że tam szukaliśmy pierwszej szóstki, a w Warszawie podczas zmagań z czołowymi polskimi ekipami chcemy się jeszcze upewnić, czy nasze wstępne wybory są słuszne.

Choć w iławskim turnieju szkoleniowcy żonglowali składem i pozwalali zaprezentować się również młodzieży, J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska zajęła tam pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie mecze.

Myślę, że zwycięstwo w Iławie nie było przypadkowe. Przynajmniej dla mnie nie było to zaskoczeniem. Dysponowaliśmy tam po prostu najsilniejszym składem. Rywale nie mieli wszystkich zawodników, nie było reprezentantów – uśmiecha się trener Kowalczyk.

Krzysztof Kowalczyk zdaje sobie sprawę, że o zwycięstwo w warszawskim memoriale nie będzie już tak łatwo. Wszak przeciwnicy prawdopodobnie przywiozą wszystkich graczy, włącznie z reprezentantami, którzy wrócili niedawno z mistrzostw Europy.

Memoriał Ambroziaka będzie dla nas właściwym sprawdzianem przed ligą, konkurencja będzie już dużo lepsza – twierdzi drugi trener Akademików. – W najbliższy weekend będziemy mogli przekonać się, na co nas stać i co będziemy mogli w lidze zdziałać. Aczkolwiek Bełchatów i Olsztyn dopiero zaczynają trenować w pełnych składach, nie są jeszcze zgrani, mamy więc pewnego rodzaju handicap – dodaje ze śmiechem.

Rozgrywany w Arenie Ursynów memoriał potrwa trzy dni. W tym czasie każda z drużyn rozegra po pięć spotkań. Będzie to wielki wysiłek dla zawodników.

Turniej w Warszawie będzie wymagający dla siatkarzy. W ciągu pięćdziesięciu godzin będziemy musieli rozegrać pięć meczów, co jest bardzo trudne – kończy trener Kowalczyk.

źródło: inf. prasowa, siatkowka.azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved