Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME siatkarek, gr. C: Rosjanki bez straty seta

ME siatkarek, gr. C: Rosjanki bez straty seta

W inauguracyjnym spotkaniu grupy C mistrzostw Europy siatkarek Rosja pokonała 3:0 Chorwację. Mistrzynie świata potrzebowały 72 minut, by rozstrzygnąć spotkanie, wygrywając do 14 w ostatniej partii.

W swoim pierwszym spotkaniu mistrzynie świata – Rosjanki pokonały zdecydowanie Chorwatki. W pierwszych dwóch setach Chorwatki nawiązały równorzędną walkę z wyżej notowaną Sborną, by w trzecim przegrać zdecydowanie do 14 i w całym meczu 0:3. Kadra Chorwacji przystąpiła do turnieju w bardzo osłabionym składzie, dlatego dobra gra w dwóch pierwszych partiach cieszy. W swoim następnym meczu Rosjanki zmierzą się z Turczynkami. Chorwatki natomiast zagrają przeciwko Francji.

Rosja – Chorwacja 3:0

(25:23, 25:23, 25:14)

Rosja: M. Akulova (2), Godina (5), Alimova (8), Sokolova (15), Hamova (16), Merkulova (4), Kabeshova (libero) oraz Sedova, Fateeva (1), Safronova (2), S. Akulova.

Chorwacja: Rescić (2), Popović (11), Delić (3), Barun (10), Petrović (8), Dugandzić, Cigig (libero) oraz Grbac, Miletić (1), Milos, Alajbeg.