Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME siatkarek, gr. B: Sukces Bułgarek w pięciu setach

ME siatkarek, gr. B: Sukces Bułgarek w pięciu setach

Na inaugurację "polskiej" grupy B mistrzostw Europy siatkarek, odbyło się tylko jedno spotkanie, ale emocji wystarczyłoby na kilka. W tie-breaku Bułgarki wygrały z Hiszpankami.

Nikt nie spodziewał się tak emocjonującego początku zmagań drużyn w mistrzostwach Europy w grupie B. W przedmeczowych prognozach jako zwycięzcę konfrontacji dwóch europejskich średniaków wskazywano drużynę z Bułgarii, która jest wyżej sklasyfikowana w rankingu CEV (31 miejsce) niż rywalki (43 miejsc ).

Pierwszy set meczu po wyrównanej walce padł łupem Hiszpanek 28:26. W drugiej partii siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego dosłownie zmiażdżyły reprezentantki Bułgarii 25:15. W powietrzu zapachniało sensacją. Trzeci set okazał się przełomowy dla losów meczu. Bułgarki nie poddały i po wspaniałej walce wygrały trzecią część meczu na przewagi 33:31. W czwartej partii podopieczne trenera Lazarova zrewanżowały się Hiszpankom za wysoką porażkę w drugim secie pozwalając rywalkom zdobyć tylko 15 punktów.

Tie-break to od początku przewaga Bułgarek (5:2), jednak reprezentantki Hiszpanii zdołały ją zniwelować. Siatkarki z Bułgarii ponownie odskoczyły podopiecznym trenera Santosa na trzy punkty (8:5). Skuteczny blok hiszpanek pozwolił dwukrotnie wyrównać stan tie-breaka (8:8, 10:10). Jednak Bułgarki zachowały zimną krew i nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa. Piąta partia zakończyła się wynikiem 15:13.

Jutro drużyna Hiszpanii zmierzy się z broniącą tytułu reprezentacją Polski.

Hiszpania – Bułgaria 2:3

(28:26, 25:15, 31:33, 14:25, 13:15)