Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME siatkarek, gr. A: Mocne uderzenie Azerek i Włoszek

ME siatkarek, gr. A: Mocne uderzenie Azerek i Włoszek

W pierwszym meczu gr. A mistrzostw Europy siatkarek Azerbejdżan rozgromił w Luksemburgu Białoruś. W drugim spotkaniu Włoszki pokonały 3:0 reprezentację Niemiec.

Spotkanie Azerbejdżanu z Białorusią sędziował polski arbiter, Andrzej Kiszczak, który pełnił funkcję sędziego drugiego.

W meczu otwarcia zespół trenera Garajeva szybko odprawił reprezentację Białorusi. Azerki rozpoczęły od zdecydowanego ataku i po osiągnięciu prowadzenia 6:2, kontrolowały przebieg pierwszego seta wygrywając go do 15. Wiodącą rolę jak zwykle wzięła na siebie Natalia Mammadova, która w całym meczu zdobyła 17 punktów. Białorusinki próbowały wrócić do gry w drugim secie, lecz doświadczenie ekipy Azerbejdżanu nie pozwoliło na odwrócenie losów meczu. Nadzieje zespołu Białorusi na wygranie choćby seta kończą się, gdy w trzecim secie, gdy przy stanie 12:8 kontuzji ulega Alena Hurkova. Azerbejdżan wygrywa partię 25:15 i cały mecz 3:0.

Azerbejdżan – Białoruś 3:0

(25:15, 25:23, 25:13)

Równie dobrze imprezę rozpoczęły Włoszki, których wygrana nad Niemkami ma nieporównywalnie większą wartość od zwycięstwa Azerbejdżanu. “Squadra azzurra” rozpoczęły bardzo pewnie po dwóch setach prowadząc 2:0. W trzecim secie Niemki zdołały nawiązać walkę i uzyskały prowadzenie przed drugą przerwą techniczną (11:16). Wkrótce jednak błędy własne podopiecznych trenera Giovanniego Guidettiego sprawiają, iż Włoszki stają przed szansą szybkiego zakończenia rywalizacji (24:21). Trzykrotne ataki Angeliny Grun pozwalają Niemkom pozostać w meczu, lecz nie na długo. Ostatecznie Włoszki wygrywają 29:27. Najskuteczniejsze na parkiecie po zwycięskiej stronie były Aguero (16 punktów) oraz del Core (13 punktów), natomiast w zespole niemieckim prym wiodły Kozuch, Furst oraz Grun.

Niemcy – Włochy 0:3

(22:25, 12:25, 27:29)

Niemcy: Kathy Weiss (1), Cornelia Dumler (6), Christiane Fuerst (10), Angelina Gruen (9), Margareta Kozuch (11), Corina Ssuschke (8), Kerstin Tzscherlich (libero) oraz Heike Beier, Mareen Apitz, Kathy Radzuweit.

Włochy: Valentina Fiorin (4), Jenny Barazza (14), Taismary Aguero (16), Eleonora Lo Bianco (1), Antonella Del Core (17), Simona Gioli (10), Paola Cardullo (libero) oraz Paola Croce, Martina Guiggi, Manuela Secolo.