Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Alex Damiao: Chcę wygrać wszystko

Alex Damiao: Chcę wygrać wszystko

Jest pierwszym Brazylijczykiem, który zasilił szeregi Polskiej Ligi Siatkówki. Jak mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki, jego celem w Polsce jest mistrzostwo Polski. Przyznaje również, że Bełchatów ma ku temu świetne warunki.

Skąd wziął się pomysł twojego transferu do Polski?

Znam trenera Castellaniego jeszcze z czasów, gdy grałem w Argentynie. Przypomniał sobie o mnie i zaprosił na testy. Powiedziałem czemu nie. Przyjadę, zobaczę. No i zostałem (śmiech).Wiedziałeś coś o polskiej lidze przed przyjazdem?

Oczywiście, to jedna z najsilniejszych lig w Europie. Wielu zawodników z kadry narodowej gra w Polsce. Przyjechałem do Polski ponieważ wiedziałem jak gra wasza kadra narodowa i jak wiele mogę wynieść dobrego z gry w polskiej lidze.

Koledzy z zespołu przyjęli cię jak swojego?

Są świetni. Poznajemy się każdego dnia, na każdym treningu, poza halą. Bardzo mi pomagają zwłaszcza teraz, gdy muszę się przestawić z brazylijskiego klimatu na polski. Mamy świetny zespół, bardzo dobrych zawodników, mam nadzieję, że uda nam sie stworzyć naprawdę prawdziwy zespół, kolektyw a co za tym idzie wygramy mistrzostwo Polski.

Jakie są twoje oczekiwania w tym sezonie?

Chcę wygrać wszystko. Czytałem o osiągnięciach Bełchatowa zanim tu przyjechałem. Chcę zdobyć złoto ligi, puchar Polski i wygrać Ligę Mistrzów. Jeśli mamy tak świetną drużynę, nie możemy stawiać sobie niższych celów.

Jak podoba ci się w Bełchatowie?

Jak powiedziałem, staram się przestawić na inny klimat, bo w Polsce jest znacznie zimniej niż w Brazylii. Jest już z tym coraz lepiej. Wielu moich znajomych mówiło mi o fenomenie tutejszych kibiców i nie mogę się doczekać aby zobaczyć to na żywo.

Jak wygląda komunikacja w zespole?

Rzeczywiście mamy wielonarodowościowy zespół. Argentyński trener, zawodnicy z Finlandii, Kanady, Polski no i Brazylii. Nie ma jednak większych problemów. Chłopaki mówią po włosku, trener po portugalsku więc dogadujemy się bez problemów.

– Będziesz się uczył polskiego?

(śmiech) Trudne pytanie, ponieważ wasz język jest niesamowicie skomplikowany, mam problemy w sklepie więc jakieś podstawowe słówka będę musiał poznać, coś pewnie mi w głowie zostanie, ale nie sądzę abym był w stanie swobodnie porozumiewać się w języku polskim.

Czego ci życzyć przed rozpoczynającym się sezonem PLS?

Przede wszystkim zdrowia. Jeśli będę zdrowy dam z siebie wszystko na treningach i podczas meczów. To dla mnie najważniejsze. Aby coś osiągnąć musisz ciężko pracować.

* Z Alexem Damiao rozmawiała Anna Więcek – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved