Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rusłan Olichwier: Złoto chyba nie było dla nas

Rusłan Olichwier: Złoto chyba nie było dla nas

Po przegranym finale siatkarze rosyjscy nie byli zbytnio rozmowni. Pierwszym który zdecydował się udzielić krótkiego wywiadu był były siatkarz Sbornej, a teraz menadżer reprezentacji Rusłan Olichwier, który nie krył rozczarowania wynikiem. Według niego z porażki trzeba jak najszybciej wyciągnąć wnioski.

Nikt spośród zgromadzanych kibiców na sali nie przypuszczał, że Rosjanie nie sprostają Hiszpanom i przegrają złoto. Siatkarze Władimira Alekno zagrali słabsze spotkanie, a po ostatnim gwizdku sędziego załamani z niedowierzaniem patrzyli na tablicę wyników. – O takich meczach nawet nie warto wspominać. Nasi siatkarze byli do tego meczy bardzo dobrze przygotowani fizycznie i mentalnie tak jak Hiszpanie. Rywale zagrali trochę lepiej. Dosłownie wszystko ważyło się w końcówkach – jedna, dwie piłki. Po prostu szczęście im bardziej sprzyjało – uważa były zawodnik Sbornej i dodaje – Przegrać w finale na własnej hali jest bardzo przykro. To szok. Lecz trzeba wyciągać wnioski i pracować dalej – powiedział Rusłan Olichwier menadżer reprezentacji Rosji na łamach Radzieckiego Sportu.

Hala obiektu Olimpijskiego w Moskwie była wypełniona prawie po brzegi. Obecność tak licznej rzeszy kibiców odczuli na pewno siatkarze. – Niewątpliwie, to pomagało. Przecież my graliśmy dla swoich kibiców. Lecz taki jest sport. Niestety, wygrana nikomu nie jest gwarantowana. Takie wsparcie nam nic nie przeszkadzało. Przedtem przecież wszystko szło bardzo dobrze. Zwyciężaliśmy w meczach z bardzo silnymi europejskimi zespołami takimi jak Włochy, Bułgarię, Polskę. Graliśmy przeciw nim wspaniale. Po prostu, złoto chyba nie było dla nas… – zakończył menadżer.Cytaty pochodzą z Radzieckiego Sportu.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved