Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Tylko mistrzostwo jest moim celem

Robert Prygiel: Tylko mistrzostwo jest moim celem

Podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem i rozpoczął przygotowania z reprezentacją do Ligi Światowej. Kiedy wydawało się, że jego przygoda z kadrą dobiegła końca, ponownie został do niej powołany. Robert Prygiel wczoraj dołączył do drużyny Jastrzębskiego Węgla.

Robert Prygiel dopiero wczoraj mógł rozpocząć przygotowania do sezonu z nowym klubem.

Wcześniej byłem tu raptem trzy dni – uśmiecha się Robert. – Po kontuzji Mariusza Wlazłego, dostałem powołanie do kadry i musiałem stawić się w Spale. Trudno mi powiedzieć coś więcej o nowym zespole.Ale zna już pan nowych kolegów z Jastrzębia?

Oczywiście. Dawid Murek, Wojtek Jurkiewicz czy Paweł Siezieniewski to starzy znajomi. Pozostałych szybko poznam. Z tym nie powinno być problemu.

Na co stać będzie Jastrzębie w tym sezonie?

Nie jesteśmy faworytem – i to bardzo mnie cieszy. Na pewno znacznie wyżej notowane są ekipy z Bełchatowa i Olsztyna. Jednak patrząc na nasz skład widzę, że szykuje się tu silny zespół. Bez gwiazd, ale bardzo solidny. Chłopaki z charakterem i żądni sukcesu! Zresztą mam nadzieję, że parę gwiazd uda nam się wspólnie strącić.

Powtórzenie wicemistrzostwa Polski jest w waszym zasięgu?

Gra się tylko i wyłącznie o mistrzostwo. To jest zawsze mój cel. Celowanie w drugie czy trzecie miejsce nie ma sensu.

Wróćmy do występów w reprezentacji i mistrzostw Europy w Moskwie…

Nie wracajmy do tego. Chcę o tym zapomnieć.

Co zdecydowało, że przyjął pan jednak zaproszenie od Lozano? Gdy nie znalazł się pan w dwunastce na finał Ligi Światowej, wydawało się, że to koniec pańskiej przygody z reprezentacją.

Byłem bardzo rozczarowany. Sporo pracy włożyłem w przygotowanie się do tej imprezy i byłem pewny, że wystąpię w katowickim Spodku. Stało się inaczej. Jednak zawsze będę do dyspozycji selekcjonera, bo dla mnie gra w reprezentacji zawsze była i będzie zaszczytem. Dopóki sami ze mnie nie zrezygnują, ja nie odejdę. Teraz gram w polskiej lidze i będę się starał udowodnić, że miejsce w kadrze mi się należy. Wszyscy atakujący reprezentacji – występują w PLS – ja w Jastrzębiu, Grzesiek Szymański w Olsztynie, Mariusz Wlazły w Bełchatowie – będzie więc okazja zmierzyć się z nimi. Jedno jest pewne, emocji nie zabraknie.

Robert Prygiel

Urodzony 17.04.1976 r.
Pozycja: atakujący.
Wzrost: 200 cm, waga: 100 kg.
Zasięg w ataku: 350 cm,
w bloku: 331 cm.

Kluby: Czarni Radom, Yawal AZS Częstochowa, Legia Warszawa,
Nordea Czarni Radom, BOT Skra Bełchatów, Gazprom Surgut,
Jastrzębski Węgiel.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved