Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przed sezonem PLS: Delecta Bydgoszcz

Przed sezonem PLS: Delecta Bydgoszcz

Strefa Siatkówki rozpoczyna cykl zapowiedzi, które przedstawią drużyny grające w sezonie 2007/2008 w Polskiej Lidze Siatkówki. Zaczynamy od Delecty Bydgoszcz, która w poprzednim sezonie wybroniła się przed spadkiem z ekstraklasy.

Tak jak w minionym sezonie, celem jaki postawili sobie siatkarze Delecty Bydgoszcz w tym roku, będzie utrzymanie zespołu w Polskiej Lidze Siatkówki. Czy bydgoszczanom uda się ta sztuka?

Delecta Bydgoszcz w sezonie 2007/2008 po raz drugi w historii zagra wśród najlepszych zespołów polskiej siatkówki. W maju i czerwcu bydgoszczanie z powodzeniem walczyli o utrzymanie w Polskiej Lidze Siatkówki. W spotkaniach z EnergiąPro Gwardia Wrocław, potrzebowali tylko czterech spotkań, by zająć dziewiątą pozycję w lidze, a w barażach bez większych kłopotów pokonali Jokera Piła.Po zakończonym sezonie, w klubie pożegnano się z Marcinem Olichwerem, Adamem Nowikiem, który po przymiarkach do Jastrzębskiego Węgla, zatrudnienie znalazł w Jadarze Sport Radom, Wojciechem Kazimierczakiem, który przeszedł do beniaminka PLS, Płomienia Sosnowiec. Do GTPS Gorzów Wlkp. przeszli Rafał Matusiak i Tomasz Borczyński. Z kolei Tomaszem Knasieckim zainteresował się Pronar Hajnówka, a Rafał Kwasowski przeszedł do Hejnału Kęty. Po półtorarocznej współpracy z Delecta, z pracy w klubie zrezygnował Wiesław Popik. Bydgoski szkoleniowiec od przyszłego sezonu poprowadzi beniaminka Ligi Siatkówki Kobiet MMKS Dąbrowę Górniczą.

Podczas rewolucji kadrowej zespołu, absolutnym priorytetem klubu było zatrzymanie w Bydgoszczy Stanisława Pieczonki oraz Krzysztofów: Kocika i Janczaka. W rezultacie udało się zatrzymać tylko tego ostatniego. Po długich negocjacjach Pieczonka ostatecznie wybrał ofertę francuskiej Toulouse Volley-Ball, natomiast Kocik przeszedł do, aspirującego do gry na parkietach Polskiej Ligi Siatkówki, Trefla Gdańsk.

Miejsce Popika zastąpił były szkoleniowiec Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle, obecnie prowadzący kadrę B reprezentacji Słowacji, Rostislav Chudik. Właśnie dzięki zaangażowaniu się w politykę transferową klubu przez Chudika, do Bydgoszczy sprowadzono dwóch reprezentantów Słowacji: przyjmującego Martina Sopkę i środkowego Michala Červena. Sopko jest dobrze znany polskim kibicom z występów w Mostostalu Azoty oraz EnergiiPro Gwardii Wrocław natomiast Červena, siatkarza czeskiego Ferram Opava, bliżej poznaliśmy podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Ponadto do zespołu przeszli Waldemar Kaczmarek z SMSu Spała, Michał Dębiec z Inotelu Poznań, Marcin Kozioł z AZS Nysa, a Jastrzębskiego Węgla wypożyczono Michała Stępnia. We wrześniu po tournee po południowym globie dołączył Andrew Grant.

Przygotowania do nowego sezonu bydgoszczanie rozpoczęli na początku sierpnia. Gdy w Polsce rozpoczynał się Memoriał Wagnera, Rostislav Chudik zabrał swoich podopiecznych na dwutygodniowy obóz do Štrbskégo Plesa w słowackich Tatrach Wysokich. Pod koniec sierpnia Delecta wraz z Asseco Resovią SSA Rzeszów wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Miast Sabinova i Humennego. Resovia okazała się bezkonkurencyjna w tej imprezie, tracąc zaledwie jednego seta. Bydgoszczanie uplasowali się na trzeciej pozycji, pokonując w meczu o brąz VKP Bratysława 3:2. Kolejnym sprawdzianem formy siatkarzy Rostislava Chudika był w minionym tygodniu, rozgrywany w Iławie, Memoriał prof. Wawrzyczka. Delecta po zwycięstwie nad AZS-em Olsztyn i dwóch porażkach w trzech setach z AZS-em Częstochowa oraz AZS-em Politechniką Warszawską zajęła ostatecznie trzecią pozycję.

Ciężkie zadanie czeka trenera i siatkarzy Delecty Bydgoszcz w nadchodzącym sezonie. Zespół został poważnie osłabiony. W miejsce Nowika pozyskano Červena, z kolei prezentujący zmienną formę Sopko ma wypełnić lukę po Kociku i Pieczonce. Takie wzmocnienia mogą okazać się niewystarczające na Polską Ligię Siatkówki i spodziewać się należy, iż Delecta w tym sezonie po raz kolejny prowadzić będzie zacięte boje o być albo nie być w siatkarskiej elicie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved